18. 6. 2023

Starší žáci 23. kolo:

Kvasice/Lubná - Chvalčov 1:3 (branky: 2x Otáhal, Svoboda)

Komentář k zápasu + foto + konečná tabulka:

K poslednímu utkání jsme vyjeli do Kvasic. Čekal nás jeden z lehčích soupeřů. Celý zápas jsme odehráli převážně na soupeřově polovině a jediné, co nám trošku chybělo, byla produktivita. Jinak se hrálo v poklidném tempu a v pohodě jsme kontrolovali hru. Děkuji kluků za kvalitní výkony po celou sezónu a zasloužené krásné druhé místo. 

Za trenéry J.Švihálek a M. Zapletal

17. 6. 2023

Muži 26. kolo:

Hlinsko pod Hostýnem - Chvalčov 1:5 (branky: 2x Trnčák, Zmeškal, Franěk, Stella)

Komentář k zápasu + konečná tabulka:

V sobotu jsme povinnou výhrou v Hlinsku 1:5 zakončili fotbalovou sezónu 2022/2023 a to na slušném 7. místě. Celý zápas jsme měli víceméně pod kontrolou a domácím jsme toho kromě jedné branky moc nedovolili a od začátku jsme šli za vítězstvím. O branky se podělili 2x Mirek Trnčák , který se stal zároveň i našim nejlepším střelcem, Roman Zmeškal, Michal Franěk a Martin Stella. Závěrem bych chtěl za trenéry poděkovat za slušně zvládnutou sezónu. Jinak přeji klidně a pohodově strávené volno nejen na doléčení zranění.

Petr Ordáň (hlavní trenér)


11. 6. 2023

Starší žáci 22. kolo:

Chvalčov - Hulín 3:1 (branky: 2x Otáhal, Burša)

Komentář k zápasu + tabulka:

Poslední zápas na domácím hřišti jsme přivítali Hulín, který se pohybuje ve druhé polovině tabulky. Již v prvním poločase jsme měli herní převahu, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Druhý poločas jsme hráli opět aktivně. Přinesl nám opět několik šancí a nakonec i větší klid v koncovce, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. Zápas probíhal v poklidném tempu. Domácím vítězstvím jsme si potvrdili již před posledním zápasem jasné druhé místo v letošním ročníku.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)


Starší přípravka 10. kolo skupina o 7. místo:

Chvalčov - Kroměříž "C" 21:3 (branky: 8x Pták, 5x Zicháček, 5x Dobranský, Vaculík, Pavlík, Burša)

Komentář k zápasu + konečná tabulka:

Dnes jsme odehráli poslední zápas sezóny proti celku Kroměříže. Zápas byl jednoznačně pod taktovkou našeho týmu jelikož Kroměříž přijela pouze v 5ti hráčích a bez gólmana. V prvním poločase jsme si vybudovali výrazné vedení a ve druhém už jsme zkoušeli různé herní varianty a rozestavení hráčů pro příští sezónu. Sezónu uprostřed tabulky skupiny o 7. místo. Chtěl bych klukům velice poděkovat za celou sezónu.

Martin Stella (asistent trenéra)

9. 6. 2023

Dorost 6. kolo skupina o 5. místo:

Zdounky/Zborovice - Chvalčov 5:1 (branka: Chlápek)

Komentář k zápasu + konečná tabulka:

Poslední zápas ve skupině o umístění jsme za stálého deště odehráli ve Zdounkách. Od začátku zápasu jsme byli pod tlakem a už v osmé minutě jsme prohrávali 2:0. Pak z ojedinělé střely snížil krásnou střelou David Chlápek. Po zbytek zápasu byl soupeř lepší, nastřelil nějaké tyčky a břevna a ke konci zápasu přidal ještě tři branky. Kluci zápas odmakali ale dnes byl soupeř lepší.

Ladislav Mařák (asistent trenéra)


Mladší žáci 6. kolo finálová skupina:

Prusinovice - Chvalčov 4:9 (branky: 4x Novák, Kratochvíl, Kubaník, Nevřala, Šindelek, Kurfürst)

Komentář k zápasu + foto + konečná tabulka:

Poslední zápas sezóny a finálové skupiny jsme odehráli proti Prusinovicím na hřišti na Rusavě. Již před zápasem bylo na klucích vidět, že si přijeli pro 3 body. 10 minut před zahájením zápasu nám příroda celkem hodně zkropila trávník, tudíž to ani jeden tým neměl lehké. Po rozpačitém začátku z obou stran jsme v 6. minutě otevřeli skóre, kdy Max Novák svým důrazem dorazil míč do branky. O 3 minuty později krásnou hlavičkou po rohovém kopu zvýšil Jirka Kratochvíl. Ve 20. minutě jsme vedli už 5:0, hlavně díky Maxovi Novákovi, který dal 4 góly v prvním poločase. Poté jsme mírně polevili a dovolili soupeři snížit na 2:5, a to i díky kluzkému terénu, kdy došlo k pár nepřesnostem. V druhé půli jsme sice jako první inkasoval, ale potom kluci opět zabrali a dalšími 3 brankami rozhodli zápas. Soupeř v 54. minutě už jen korigoval na 4:8. V závěru zápasu jsme trochu zamíchali sestavou a postavením na hřišti, kdy jsme na hrot poslali obránce Vojtu Kurfürsta, který po vybojovaném souboji a individuální akci v 59. minutě skóroval na konečných 4:9. Musím konstatovat, že kluci zápas vyhráli svým důrazem jak v poli tak i v předbrankovém prostoru, dostupovaním a zdvojováním soupeře v soubojích. Byla vidět kombinační hra i kvalitní práce s míčem. Jak jsem řekl, kluci si šli za vítězstvím a všem musíme poděkovat za výkony v celé sezóně. V základní části jsme skončili na prvním místě s nejlepší obranou i útokem, což dokazovalo i skóre. Za obranou stal ještě výborný brankář Adam Blažek, který nás nejednou podržel. Ve finálové skupině to bylo i trochu o štěstí. Ještě jednou musím vyzvednout výkon celého týmu a pogratulovat k 2. místu v okrese Kroměříž. Takže vícemistři jako loni.

Robert Koval (asistent trenéra)


Mladší přípravka 6. kolo finálová skupina:

Prusinovice/Rusava - Chvalčov 11:18 (branky: 9x Pták, 6x Matejovič, 3x Mičůnková ... z toho 2 levačkou)

Komentář k zápasu + foto + konečná tabulka:

Naše mladší přípravka se celou sezónu nepotkala s prohrou a výsledkem je první místo v soutěži. Poslední zápas s Prusinovicemi/Rusavou nebyl nijak snadný. Počasí nám nepřálo. Byla to přestřelka z obou stran. Naše obrana tahala za kratší konec. Kvalita soupeře byla znát. Děti ale zabojovaly v druhém poločase, pohlídaly si klíčové hráče a chodily více do individuálních akcí ... a dotáhly to do vítězného konce. Krásné ukončení s předáním poháru naše hráče potěšilo. Chci poděkovat rodičům za podporu a obětavost.

Marie Ptáková (asistent trenéra)


4. 6. 2023

Muži 25. kolo:

Prusinovice - Chvalčov 3:2 (branky: Franěk, Trnčák)

Komentář k zápasu + tabulka:

Zdravím příznivce chvalčovskeho klubu. Dnešní zápas Prusinovicích byl jak přes kopírák z minulého kola. Opět jsme vedli 2:0 a nakonec se radovali domácí. Začali jsme dobře a po důrazu v malém vápně se prosadil Michal Franěk a na něho navázal Mira Trnčák, který svou důraznou střelu dostal do sítě i přes blokujícího obránce. Potom zaúřadoval domácí pomezní, když pustil přihrávku na útočníka který byl v jasném ofsajdu a tak domácí snížili na 1:2. Potom se ještě pokoušel předvést to samé,  ale hlavní rozhodčí už zakročil a šel mu domluvit. Tak skončil první poločas. Druhý poločas začali domácí zlepšenou hrou a dostali nás pod tlak, který po skrumáži přetavili ve vyrovnávací gól. Potom měli domácí i další šance ve kterých nás podržel skvěle chytající Dominik Janek. Nakonec se podařilo domácím skóre otočit,  když deset minut před koncem hostující  hráč centrem do šestnáctky našel hlavu útočníka,  který bohužel proměnil. My jsme se snažili ještě se zápasem udělat, ale nepřálo nám štěstí. Hráčům nemám co vytknout a zápas odmakali. Všichni co byli na hřišti i na střídačce žili zápasem a povzbuzovali se navzájem. Příští víkend máme volno a pak nás čeká poslední zápas v Hlinsku. 

Zdeněk Trojek (trenér)


Starší přípravka 9. kolo skupina o 7. místo:

Lutopecny - Chvalčov 6:4 (branky: 2x Trčka, 2x Pták)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Zápas v Lutopecnách nevyšel úplně podle našich představ. Hra byla pěkná, ale trápí nás zakončování šancí.

Kamil Vaculík (hlavní trenér)


Starší žáci 21. kolo:

Těšnovice - Chvalčov 1:4 (branky: 2x Burša, Otáhal, Běhal)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Domácí začali první poločas velmi aktivně a zaslouženě se dostali do vedení. I přes velmi kvalitní výkon domácích se nám podařilo do poločasu srovnat což bylo pro další vývoj zápasů velmi důležité. Do druhého poločasu jsme šli s jinou taktikou. Ta se nám nakonec vyplatila a po třech vstřelených brankách jsme utkání zvládli. Celý tým odvedl velmi bojovný vykon, za který bych chtěl kluky pochválit. Dále bych rád pochválil i domací tým za fair play, protože ve druhém poločase za nepříznivého stavu 1:3 pro domácí schválně neproměnil nesprávně nařízený pokutový kop.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)

3. 6. 2023

Dorost 5. kolo skupina o 5. místo:

Chvalčov/Prusinovice - Lutopecny/Zlobice 0:3

Komentář k zápasu + tabulka:

V dnešním zápase jsme nepodali úplně špatný výkon ale nebylo nám přáno se brankově prosadit a taky chybělo trochu toho pověstného štěstíčka. I přes brzký inkasovaný gól jsme se v první polovině prvního poločasu tlačili do útoku, ale nedokázali se brankově prosadit. Chyběla finální přihrávka či přesnější zakončení. Druhou část prvního poločasu měly územní převahu Lutopecny, ale taktéž si nevypracovaly žádnou vážnější šanci. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, zlepšili pohyb, hráli náš typický kombinační fotbal, díky kterému jsme si vypracovali dost brankových příležitostí. Bohužel jsme ale nevyužili ani 3 stoprocentní brankové příležitosti a obdrželi 2 slepené góly po rohových kopech hostů. Lutopecny si tak odvezly vítězství. 

Lukáš Kaluža (vedoucí družstva)


Mladší žáci 5. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Morkovice B 3:0 (branky: Novák, Koval, 1x vlastní)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Poslední domácí zápas mladších žáků v letošní sezóně je za námi. Prvních deset minut soupeř dobře napadal a nám se nedařila ani individuálně ani kombinace v poli. V 19. minutě unikl po křídle Max Novák a zavěsil. Pohybliví a rychlí hráči soupeře nám občas udělali průvan v obraně, ale do nebezpečného zakončení se jim nedařilo dostávat. Ve druhém poločase po závaru před brankou si soupeř dal vlastní gól. Naše třetí branka padla po dorážce, kdy si balón vyražený brankářem našel Robert Koval a dorazil míč do poloprázdné branky. Bojovný zápas z obou stran skončil 3:0 pro naše barvy. V pátek v 17 hodin nás čeká poslední zápas sezóny na hřišti tradičního soupeře z Prusinovic. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)


Mladší přípravka 5. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Koryčany 12:8 (branky: 6x Pták, 4x Brázdil, 3x Trčka, Staněk)

Komentář k zápasu:

Chvalčov přivítal dalšího člena finálové skupiny - tentokráte Koryčany. Přijeli v silné a vyrovnané sestavě. Naše děti bojovaly a vybojovaly vítěztví 14:8. První náznaky kombinační hry potěšily trenéry i rodiče. Na vyžádání soupeře jsme hráli s míči č. 3 … naše děti na něj nejsou zvyklé a bylo znát, že i brankáři se hůře chytalo. Děkujeme za napínavý zápas a podporu.

Marie Ptáková (trenér)


28. 5. 2023

Starší přípravka 8. kolo skupina o 7. místo:

Litenčice - Chvalčov 8:5 (branky: 2x Skibinský, Vaculík, Pilař, Dobranský)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

V dnešním utkání jsme se střetli s týmem Litenčic, který nám již při minulém domácím utkáním ukázal své kvality. V první polovině utkání soupeř překvapil přesnou střelbou a tím se dostal do vedení. Ve druhé polovině oba týmy hráli krásný kombinační fotbal, ve kterém nebylo nouze o zajímavé střely a krásně zahrané standardní situace. Bohužel se nám nepovedlo již výsledek dorovnat.

Martin Stella (asistent trenéra)


Starší žáci 20. kolo:

Chvalčov - Prusinovice 5:0

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Po porážce ve Zdounkách jsme dnes přivítali tým Prusínovic se kterým pravidelně hrajeme o přední příčky. První poločas nám tentokrát vyšel na jedničku a po rychlém gólu Vojty Tomančíka jsme se ujali vedení. Po další šancích a střelách se individuálně prosadil ještě Filip Burša a Tomáš Otáhal. Tím nám dodali klid do dalších minut. Druhý poločas už jsme jen kontrolovali výsledek a přidali ještě jednu branku. Po výborném týmového výkonu jsme mohli slavit po dlouhé době domácí vítězství. Pochvala pro celý tým.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)


Mladší přípravka 4. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Zdounky/Zborovice 9:7 (branky: 5x Pták, 3x Matejovič, Brázdil)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Na Chvalčově jsme se setkali s týmem Zdounek/Zborovic. Utkání bylo velmi vyrovnané a soupeř nám nedal odpočinout. Skóre 9:7 mluví za vše. V letošní finálové skupině se sešla velmi silná družstva. A každý zapas přináší nové situace, které posouvají naše děti vpřed. Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další finálový zápas.

Marie Ptáková (asistentka trenéra)

27. 5. 2023

Muži 24. kolo:

Rusava - Chvalčov 3:2 (branky: Zmeškal, Trnčák)

Komentář k zápasu + tabulka:

Dnešní utkání mezi domácí Rusavou a Chvalčovem byl více o bojovnosti než o atraktivnosti. Chtěli jsme odčinit debakl z minulého týdne, bohužel se nám to nepovedlo. Domácí šli po naší chybě v obraně brzy do vedení. Po tomto gólu jsme ale převzali iniciativu a zásluhou bylo vyrovnání Romana Zmeškala. A když do přestávky Miroslav Trnčák dal náš druhý gól, šli jsme do kabin s jednobrankovým vedením. Druhý poločas jsme se ovšem dostali pod mírný tlak, který domácí využili ke vstřelení dvou branek a otočení skóre v náš neprospěch. Závěrečný tlak našeho týmu už bohužel na naší prohře nic nezměnil.

Petr Ordáň (hlavní trenér)


Dorost 4. kolo skupina o 5. místo:

Chvalčov/Prusinovice - Těšnovice 5:0 (branky: 3x Kaluža, Pumprla Václav, Pumprla Jan)

Komentář k zápasu + tabulka:

Čtvrté utkání ve skupině o 5. místo se od začátku vyvíjelo podle našich představ. Ve 14.  minutě jsme vedli 2:0, drželi míč na našich kopačkách a po zbytek zápasu jsme soupeře nepustili do vážnější akce. Ve druhém poločase jsme (až na zhruba 10 minutovou pasáž na začátku 2. poločasu, ve které kluci zbytečně sólovali) kontrolovali hru a přidali další 2 branky na konečný výsledek 5:0. Spousta šancí zůstala nevyužita a stejně tak jsme některé situace mohli vyřešit lépe a výsledek zápasu mohl být výraznější. V tabulce máme 5-bodový náskok před Lutopecnama, takže pokud ze zbývajících 2 zápasů získáme alespoň bod, skončíme v naší premiérové sezóně na výborném pátem místě.

Lukáš Kaluža (vedoucí družstva)

24. 5. 2023

Starší žáci 19. kolo:

Zdounky/Zborovice - Chvalčov 3:1 (branka: Otáhal)

Komentář k zápasu:

Po velmi vyrovnaném prvním poločase jsme si neuhlídali dva rohy těsně před koncem poločasu a zbytečně jsme uklidnili soupeře. Druhý poločas jsme vyrovnali hru a snížili po přímém kopu na 2:1. Bohužel jsme tentokrat neměli štěstí na rohy. I poslední branku nám domácí vstřelili po rohu na konečných 3:1 pro Zdounky. Musím však všechny naše hráče i brankáře pochválit za zatím nejkvalitnější herní výkon sezóny.

Jirka Švihálek (hlavní trenér)


21. 5. 2023

Starší přípravka 7. kolo skupina o 7. místo:

Chvalčov - Martinice 9:11 (branky: 6x Trčka, Pták, Matejovič, Švihálek)

Komentář k zápasu + tabulka:

Zápas s Martinicemi byl vyrovnaný až do konce. Stále jsme se přetahovali o vedení a až v samotném konci nám soupeř odskočil o pár branek a zvítězil 9:11.

Kamil Vaculík (hlavní trenér)

20. 5. 2023

Muži 23. kolo:

Chvalčov - Rajnochovice 1:5 (branka: Zmeškal)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Do dnešního hodnocení zápasu se mi teda vůbec nechce. Moje představa o průběhu posledního domácího utkání byla úplně jiná ale naše individuální a někdy až fatální chyby posadili soupeře na pomyslný trůn a utkání bez větších problémů dotáhl do vítězného konce. Hned ze začátku nás dvakrát podržel brankář Dominik Janek když kryl nebezpečné střely hostujícího útočníka. Potom jsme se krásnou přihrávkou dostali do 100% šance a Roman Zmeškal vstřelil první branku zápasu. Kdo by tušil že bude naše poslední. Ale bohužel to byla pravda. Soupeř převzal otěže utkání a měl spoustu šancí které proměňoval až na stav v poločase byl 1:3. Kdo si myslel že to v druhé půlce aspoň srovnáme, tak se dost mýlil. Soupeř pokračoval v přesné kombinaci a když bylo potřeba tak i v důrazu v soubojích a držel míč více na svých kopačkách a přidával branky jak se mu momentálně chtělo. Konečný stav 1:5 hovoří za vše. Musím se všem co utkání viděli a museli trpět tu naší (úžasnou) hru omluvit za předvedený výkon. Aby si každý na hřišti dělal co chtěl jsme se přesvědčili že nefunguje a snad do dalšího zápasu vstoupíme více koncertování a s větší vůli po vítězství.

Zdeněk Trojek (asistent trenéra)

Dorost 3. kolo skupina o 5. místo:

Chvalčov/Prusinovice - Zdounky/Zborovice 2:0 (branky: Krejčí, Pumprla Jan)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Velice pěkný a fotbalový zápas z obou stran. Tradičně se Zdounkama hrajeme vyrovnané duely, ve kterých rozhoduje jeden gól. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, ale přesto Zdounky si vypracovaly více šancí na vstřelení gólu. V jednom případě vychytal 100% šanci hostů gólman Pepa Hausknecht. Trochu zbytečně jsme často ztráceli v první půli a to jsme chtěli do druhé půle zlepšit. V šatně jsme si to řekli, kluci se namotivovali a do druhé vstoupili s větší vervou a nasazením a snahou držet míč na svých kopačkách. Lépe se pohybovali, kombinovali ve středu hřiště a neztráceli balóny a postupně si vytvářeli šance a dvě z nich proměnili v góly. V závěru opět Pepa Hausknecht vyškrábl hlavičku soupeře po dobře zahrané standardní situaci a proto jsme zvítězili 2:0. Nutno podotknout, že za výkon ve druhém poločase zcela zaslouženě.

Lukáš Kaluža (vedoucí mužstva)

Mladší žáci 3. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Prusinovice 6:3 (branky: Kubaník, Nevřala, Mičunek, Novák, Koval, 1x vlastní)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Sobotní domácí dopolední zápas s Prusinovicemi klukům vyšel podle představ. Soupeře přehrávali dobrými průnikovými přihrávkami na křídelní hráče. Některé branky byly vykombinovány až v podstatě do prázdné branky. Asi nejhezčí byla druhá branka, kdy Martin Nevřala vymetl z dálky pavouky v pravé šibenici. Ve druhém poločase soupeř přeskupil sestavu a začal se dostávat i do šancí. Kluci vždy na obdrženou branku reagovali vstřelenou brankou a nenechali Prusinovice dostat se na kontakt. Konečný výsledek 6:3 mohl být i vyšší v náš prospěch. Spoustu našich šancí vychytal hostující brankář. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)

Mladší přípravka 3. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Rusava/Prusinovice 6:3 (branky: 4x Matejovič, 2x Pták)

Komentář k zápasu + video + tabulka:

Na Chvalčově jsme se utkali s týmem Rusava/Prusinovice. Přijeli s nejlepšími hráči. Naše oslabená sestava bojovala i přes velký tlak konkurenčního týmu. Chvalčovští hráči vydrželi a obrana s vypětím všech sil nepustila hosty do velké šance. Konečný výsledek 6:3 nebyl zadarmo. Děkujeme za velkou podporu rodičů.

Marie Ptáková (asistentka trenéra)


18. 5. 2023

Mladší žáci 4. kolo finálová skupina:

Chvalčov - Zdounky/Zborovice 2:7 (branky: Novák, Nevřala)

Komentář k zápasu:

Dnešni přeložený zápas se Zdounkami nám moc nevyšel. Soupeř byl od začátku fotbalovější. Skvělým pohybem bez míče a kvalitní hrou na míči se ujal velmi brzy vedení 3:0. Bohužel jsme hráli nakopávané míče a ty se nám rychle vracely. Poločas skončil 0:5. Do druhé půlky jsme vstoupili dobře, vyrovnali hru a snížili brankou Maxe Nováka. Pak už zase hru ovládl soupeř a měli jsme jen krátké světlé okamžiky, kdy se dařilo tvořit hru z pravé zálohy Fandovi Kubaníkovi. V poslední minutě upravil výsledek na 2:7 po hezké kombinační akci Martin Nevřala. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)


14. 5. 2023

Dorost 2. kolo skupina o 5. místo:

Lutopecny/Zlobice - Chvalčov 1:5 (branky: 2x Pumprla Jan, Pumprla T., Kaluža, Krejčí)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Naši dorostenci se na výborně připraveném hřišti ve Zlobicích prezentovali perfektním týmovým výkonem a pohlednou kombinační hrou, ke které přispěl i skvěle střižený a hustý trávník. Už v první půli jsme soupeři nastříleli po pěkných akcích 3 góly a po poločase přidali další dva. V závěru jsme po ojedinělé chybě v obraně dovolili soupeři korigovat výsledek. Nicméně po celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou. Všechny řady pracovaly na výbornou a zaslouženě si odvážíme ze Zlobic 3 body.

Lukáš Kaluža (vedoucí mužstva)

Starší žáci 2. kolo:

¨Koryčany - Chvalčov 1:5

Komentář k zápasu + tabulka:

Po střelecky nevydařené minulé neděli jsme tentokrát utkání vzali od začátku do vlastních rukou. Už ve třetí minutě jsme vedli 2:0. Celý zápas jsme dominovali a zaslouženě (i za deštivého počasí) jsme nakonec brali všechny body.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)

Starší přípravka 6. kolo skupina o 7. místo:

¨Slavkov pod Hostýnem - Chvalčov 5:6 (branky: 3x Pták, 2x Trčka, Vaculík)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Kluci odehráli krásný a dramatický zápas ve Slavkově p.Hostýnem. Šli si za vítězstvím malinkými, ale jistými krůčky. V poločase jsme prohrávali 2:4. Z kluků bylo cítit, že chtějí i za nepříznivého stavu vyhrát. Výborný týmový výkon nám v poslední minutě zajistil vítězství 6:5.

Kamil Vaculík (hlavní trenér)

13. 5. 2023

Muži 22. kolo:

¨Loukov - Chvalčov 0:0

Komentář k zápasu + tabulka:

Dnešní utkání tradičních rivalů Chvalčova a Loukova skončilo spravedlivou dělbou bodů i když jak domácí tak i my jsme měli dost šanci utkání rozhodnout. Jenže proti domácím stál v naší brance výborně chytající Timi 😀 a na druhé straně se našim útočníkům moc nedařilo zakončení....takže konečný výsledek 0:0 odpovídal dění na hřišti.... ještě jednou bych chtěl vyzvednout výkon našeho brankáře Timiho, pro kterého to bylo první odchytané utkání za Chvalčov.

Petr Ordáň (hlavní trenér)

Mladší žáci 2. kolo:

¨Morkovice B - Chvalčov 1:2p (branka: Novák)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Dnešní zápas s Morkovicemi B na hřišti v Pačlavicích nám přinesl první dva body do tabulky finálové skupiny. 1.poločas se hrál z obou stran hodně opatrně a moc šancí vidět nebylo. Zbytečně brzo se naši kluci zbavovali míčů a nedařily se naražečky a přesné přihrávky. Poločas 0:0 odpovídal předvedené hře obou mužstev. Druhý poločas začal šokem, kdy dlouhý balón propadl až za obranu a útočník hostů šanci proměnil. Na chvilku to klukama otřáslo a dostali jsme se pod tlak. Ale netrvalo to dlouho a hřiště bylo naše. Domácí podržel skvělý vysoký brankář, který vychytal 3 samostatné úniky našich a další dvě šance. Morkovice se moc za půlku nedostávaly. Občas zahrozily dlouhým míčem. Naše branka padla taky po nakopnutém míči za obranu a Max Novák, tentokrát nezaváhal a nekompromisní ranou protrhl síť. 😁 Konec zápasu už moc krásy nepřinesl a šlo se na penalty. Začínali jsme. První tři penalty jsme proměnili a brankář Adam Blažek první dvě penalty domácích chytil. Pak jsme jednu nedali a čtvrtou penaltu soupeř minul. A byla tu výhra za dva body po penaltach. Další dobrý zápas s kvalitním soupeřem je za námi. 7 hráčů soupeře nastupuje za A mužstvo Morkovic, které hraje krajský přebor. Na konci měli naši hráči i více sil než soupeř. Příští týden nás čekají dva domácí zápasy. Ve čtvrtek 18. 5. se Zdounkami/Zborovicemi a v sobotu 20. 5. s Prusinovicemi. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)

11. 5. 2023

Mladší přípravka 2. kolo:

¨Koryčany - Chvalčov 1:4 (branky: 2x Pták, Staněk, Trčka)

Komentář k zápasu + tabulka:

V Koryčanech nás přivítalo nádherně připravené hřiště a silný tým. Naše mladší přípravka v okleštěné sestavě předvedla bojovný výkon, po kterém jsme se radovali z vítězství. Děkujeme rodičům, kteří vážili dalekou cestu a podporovali děti při hře.

Marie Ptáková (asistentka trenéra)


7. 5. 2023

Muži 1. kolo:

¨Chvalčov - Mrlínek 2:1 (branky: Ordáň J., Franěk)

Komentář k zápasu + tabulka:

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnes nás na domácím hřišti čekal velice kvalitní soupeř který se pohybuje pravidelně popředí tabulky a momentálně mu patřilo třetí místo a tomu odpovídal průběh utkání. Zápas začal opatrně aby někdo neudělal chybu. I tak jsme začali aktivně a měli míč častěji na svých kopačkách. A bylo dobře že jsme se ujali ve 14 minutě krásnou střelou Jakuba Ordáňe vedení. Místo toho aby jsme pokračovali v tlaku a přidali druhý gól jsme nepochopilňe přenechali iniciativu soupeři a po stràtě va středu hřiště dostal útočník soupeře krásnou přihrávku mezi naše obránce a po kličce na brankáře vyrovnal na 1:1. Soupeř pokračoval v tlaku ale paradoxně jsme to byli my, kteří jsme měli šanci na 2:1, ale bohužel skvěle chytající brankář soupeře zlikvidoval napřed střelu a pak i dorážku Matěje Kratochvíla. A tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhá půle začala tak jak první skončila. Mrlínek byl více na míči,  ale bez větší šance. Spoléhal na nákopy na záložníka, který vyhrával většinu soubojů a prodlužoval na rychlé útočníky. Po jednom takovém souboji šel útočník na naší branku a i když tam byli naši obránci tak předvedl skvělou individuální akci a dostal se až před brankáře, který ho fauloval a přišel rozhodující okamžik celého utkání. Míč si vzal zkušený Ondřej Rybka a penaltu zahrál razantně, ale bohužel pro Mrlínek poslal míč nad břevno. Hned z protiútoku se málem naplnilo pořekadlo nedáš - dostaneš. Bohužel Jakub Marek netrefil dobře balón a neohrozil branku soupeře. Mrlínek stále spoléhal na taktiku nakopávaných dlouhých míčů a my jsme se tomu trošku přizpůsobili. Zápas plynul pomalu do konce a už jsme počítali s dělbou bodů,  když v 90. minutě podstoupil vyčerpaný Roman Zmeškal souboj a i když byl faulovaný posunul míč do malého vápna kde nabíhal Michal Franěk, který balón uklidil do branky. Skvěle pískající rozhodčí ještě nastavoval tři minuty ale to jsme si vedení už pohlídali a bereme tři body, což znamená posun v tabulce před našeho dnešního soupeře. Momentálně se dělíme s Rusavou o třetí místo. Zápas se hrál ve skvěle atmosféře a velké poděkování patří naším fans, kteří nás parádně a hlavně celý zápas povzbuzovali.

Zdeněk Čechovský (kapitán)

Starší žáci 17. kolo:

¨Chvalčov - Loukov 0:1

Komentář k zápasu + tabulka + foto:

Na domácí hřišti jsme v neděli přivítali mužstvo z Loukova, které ještě na jaře neztratilo ani bod. Po velmi dobrém výkonu našich kluků jsme však prohráli nešťastnou brankou z ojedinělé šance v druhém poločase. I přesto, že jsme byli jednoznačně lepším týmem v celém zápase, se nám nepodařilo vstřelit branku a proto jsme tentokrát body darovali soupeři. Všichni věříme, že se nám podaří prolomit střeleckou smůlu v dalším zápase v Koryčanech.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)

Starší přípravka 5. kolo:

¨Kroměříž "C" - Chvalčov 16:3 (branky: Zicháček, Trčka, Pták)

Komentář k zápasu + tabulka + foto:

V dnešním zápase nás čekal velmi těžký soupeř, který ukázal své kvality - skvělou techniku s míčem a hlavně jednoduchou kombinační hru která fungovala. I přesto kluci ani na chvíli nepolevili ve snaze snížit skóre a předvedli velice bojovný výkon, za který se nemůžeme stydět. Za ten bych jim chtěl moc poděkovat.

Martin Stella (asistent trenéra)

6. 5. 2023

Dorost 1. kolo:

¨Těšnovice - Chvalčov 3:10 (branky: 2x Krejčí, 2x Pumprla T., 2x Pumprla V., Vaculík, Běhal, Mařák, Pumprla Jan)

Komentář k zápasu + tabulka:

První zápas ve skupině o umístění v Těšnovicích se odehrál podle stejného scénáře jako minule. Od začátku zápasu jsme měli velkou převahu a mnoho šancí, které jsme postupně proměnili a poločas skončil 5:2. Druhá půle byla podobná a po pohledných akcí jsme přidali dalších 5 gólů na konečných 10:3.

Ladislav Mařák (trenér)

Mladší žáci 1. kolo:

¨Zdounky/Zborovice - Chvalčov 4:2 (branky: Mičunek, Novák)

Komentář k zápasu + tabulka + foto:

V sobotu 6.5. jsme ve Zdounkách odehráli první zápas finálové skupiny mladších žáků okresu Kroměříž. Na začátku zápasu kluci soupeře překvapili aktivní hrou plnou pohybu a vytvořili si velký tlak. Gól padl poměrně brzy, když se prosadil Robin Mičůnek. Následovalo několik dalších šancí, které už zůstaly nevyužity. Hra se vyrovnala a šancí na obou stranách moc nebylo. Minulý týden v Rymicich jsme hráli na výborně připraveném hřišti, což se o hřišti ve Zdounkách říct nedalo. Vysoká tráva a nedohoda mezi naším stoperem a brankářem vedla k vyrovnání. Do druhého poločasu kluci opět vstoupili dobře a po centru z levé strany od Radima Dostála se prosadil hlavičkou Max Novák. Po obdržené brance soupeř zlepšil pohyb a náběhy po křídlech nám dělaly velký problém. Trochu jsme prostřídali sestavu a tlak Zdounek se nám nepodařilo ustát. Během 15 minut to bylo z 1:2 na 4:2. Pak se klukům podařilo přepnout zpět na program hry dopředu a kombinacemi se dostávali k brance soupeře. Nastřelili tyčku a břevno, ale branku už ne. Byl to kvalitní zápas s fotbalově vyspělým protivníkem. Přišla první porážka v sezóně. Za týden jedeme do Morkovic. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)

Mladší přípravka 1. kolo:

¨Zdounky/Zborovice - Chvalčov 4:10 (branky: 6x Pták, 3x Trčka, Brázdil)

Komentář k zápasu + tabulka + video:

Máme krásný úspěch. V prvním zápase finálové skupiny naše děti uspěly s vítězem druhé skupiny a vyhrály na půdě soupeře rozdílem 6 gólů 4:10. Výsledek zápasu byl založen na dobrém výkonu brankáře a celého týmu. Soupeř hrozil rychlými úniky i střelami ze střední vzdálenosti. Rozhodla větší zkušenost a snaha o kombinační hru, která vedla k brankám v síti soupeře. Děkujeme všem dětem i rodičům za podporu. Bez vás by to nešlo.

Marie Ptáková (asistentka trenéra)


30. 4. 2023

Muži 20. kolo:

¨Martinice - Chvalčov 3:4 (branky: 2x Trnčák, Franěk, Zmeškal)

Komentář k zápasu + tabulka:

Dnešní zápas v Martinicich obsahoval snad vše co by fotbalový zápas měl mít - krásné i "haluzové" góly, karty, obrat ve výsledcích, bojovnost ... V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a po zásluze nás Mirek Trnčák z penalty dostal do vedení. Pak jsme ovšem nedali několik šanci a jak to bývá nedáš dostaneš a soupeř z první střely na branku vyrovnal na 1:1. Do poločasu jsme ale opět vedli, když na 1:2 upravil pěknou střelou Roman Zmeškal. Druhý poločas začal opět pod naší kontrolou, jenže domácí pak přitvrdili hru a z ojedinělé akce nejenže vyrovnali, ale dokonce šli i do vedení po nedorozumění v naší obraně. Po chvilkovém kolapsu jsme zase začali makat a bojovat o každý balón a to přineslo v závěru tlak a oprávněné překlopení vítězství na naší stranu, když Mirek Trnčák svým druhým gólem vyrovnal a v 87.minutě na konečných 3:4 v náš prospěch upravil Michal Franěk.

Zdeněk Čechovský (kapitán)

Dorost 14. kolo:

¨Chvalčov - Těšnovice 5:1 (branky: Kaluža, Běhal, Pumprla J., Chlápek, Navrátil)

Komentář k zápasu + tabulka + foto:

Do zápasu jsme vstoupili výborně a vytvořili si po pěkných kombinacích celou řadu příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Kdyby to v 10. minutě bylo 3:0, nikdo by se nedivil. I tak ale kluci do poločasu z dalších šancí vstřelili 3 branky. První půle byla zcela v naší režii a soupeře jsme nepustili do žádné vážnější šance. Hned na začátku druhého poločasu se nám nepovedla standardní situace, soupeř nám utekl a snížil na 3:1. Nicméně během krátké chvíle jsme opět odskočili o 3 branky a zápas v klidu dohráli. 

Lukáš Kaluža (vedoucí mužstva)

Starší žáci 16. kolo:

¨Skaštice - Chvlačov 0:5 (branky: 2x Svoboda, Otáhal, Zapletal, Burša)

Komentář k zápasu + tabulka:

Dnešní zápas starších žáků jsme odehráli ve Skašticích. První poločas nám vyšel na výbornou a i po několika šancích které neskončili brankou jsme jej vyhráli 2:0. Ve druhém poločase jsme převahu potvrdili dalšími třemi brankami.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)

Mladší žáci 14. kolo:

¨Rymice/Kostelec u Holešova - Chvalčov 1:8 (branky: 2x Mičůnek, 2x Šindelek, 2x Dostál, 2x Fojtík)

Komentář k zápasu + tabulka + foto:

V neděli jsme jeli na předoobědový zápas do Rymic. Před námi hrála na stejném hřišti naše mladší přípravka. Už při chvilkovém sledování tohoto zápasu jsme si všimli opravdu kvalitního hřiště, na jakém si kluci zahrají málokdy. První poločas kluci pojali jako procházku po krásném pažitu. Neběhali a soupeř, který měl několik mladších hráčů nám dělal problémy a brankář Blažek si zachytal asi nejvíce z jarních zápasů. Druhý poločas už kluci začali hrát fotbal , který umí a branky do sítě soupeře přibývaly. Útok rozhýbal nováček v týmu Kuba Fojtík, který vstřelil 2 branky a svým pohybem a důrazem rozklížil obranu domácích. Příští sobotu rozehrajeme finálovou skupinu na hřišti favorita celé soutěže Zdounek/Zborovic. Ve středu se zúčastní 3 naši hráči meziokresního turnaje výběrů OFS. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)

Starší přípravka 4. kolo:

¨Chvalčov - Lutopecny 7:3 (branky: 6x Pták, Trčka)

Komentář k zápasu + foto:

Dopolední utkání bylo v první půlce vyrovnané, ale ve druhé půlce už jsme pěknou hrou soupeře přehráli.

Kamil Vaculík (hlavní trenér)

Mladší přípravka 14. kolo:

¨Rymice - Chvalčov 4:15 (branky: 5x Matejovič, 4x Bezděk, 3x Brázdil, 2x Mičůnková, Staněk)

Komentář k zápasu + video:

V nedělním zápase se utkaly týmy mladší přípravky v Rymicích. Jednalo se o poslední zápas ve skupině. Postoupili jsme z prvního místa do finálové skupiny. Naše Chvalčovská přípravka v sestavě, která byla bez největších opor, vzala odpovědnost na sebe a ukázala svoji sílu.

Marie Ptáková (asistent trenéra)


26. 4. 2023

Mladší žáci 12. kolo:

¨Chvalčov - Hulín 5:0 (branky: 2x Novák, Mičunek, Šindelek, 1x vlastní)

Komentář k zápasu:

Dnes jsme odehráli odložené domácí utkání se třetím Hulínem. Začali jsme velkým tlakem, ze kterého se nám skórovat nepodařilo. Gól padl až v 15.minutě po samostatné akci Nováka. Dozadu hráli kluci zodpovědně a soupeře moc do útoku nepouštěli. Dlouhé míče za obranu sbíral brankář Blažek a dokázal i kvalitně rozehrát. Do poločasu na 2:0 zvýšil Šindelek kdy důrazně dorazil odražený míč. Ve 2.poločase jsme se občas dostali i pod tlak ale ustáli jsme to bez inkasované branky. Většinu času, ale kluci kontrolovali hru. Konečný výsledek 5:0 odpovídal předvedené hře. V neděli zajíždíme do Rymic, kde ukončíme základní část soutěže naší skupiny. První místo máme už jisté. Od příštího víkendu nás čeká finálová skupina, kde se utkáme s týmy Morkovice B, Zdounky- Zborovice a našim tradičním soupeřem Prusinovicemi.

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)

25. 4. 2023

Mladší přípravka 12. kolo:

¨Chvalčov - Ludslavice 15:3 (branky: 5x Pták, 3x Brázdil, 3x Mateovič, 2x Trčka, Mičůnková, Staněk)


23. 4. 2023

Muži 19. kolo:

¨Chvalčov - Komárno 1:3 (branka: Marek)

Komentář k zápasu + foto + tabulka:

Zdravím příznivce a fanoušky Chvalčovského klubu. Po třech venkovních zápasech nás na domácím hřišti čekal velice kvalitní soupeř. Že jsou hráči Komárna zaslouženě na prvním místě nás přesvědčili hned v první minutě když prudký centr do vápna jsme si smolně srazili do sítě. Byl to šok a taky nám delší dobu trvalo než jsme se uklidnili. Vyrovnání přišlo v poslední minutě první půle kdy se prosadil sám před brankářem Jakub Marek. V druhé půli jsme se snažili strhnout vedení na naší stranu. Šance M. Trnčáka a Z. Čechovkého bohužel jen těsně minuly branku. A jak se říká nedáš - dostaneš. Mezi naše stopery vběhl útočník soupeře a sám před brankářem nezaváhal. Stav 1:2 trval i přes naší snahu do 90. minuty, kdy soupeř po rychlém útoku upravil skóre na konečných 1:3. Myslím si že by zápasu slušela dělba bodů ale bohužel se tak nestalo. Kluci zápas odmakali a nemám jim co vytknout. Utkání se hrálo před skvělou diváckou kulisou a oba tábory si musely přijít na své. Bohužel hostující asi víc. Musíme se připravit na další zápas v neděli Martinicich.

Dorostenci 13. kolo:

¨Holešov B - Chvalčov/Prusinovice 10:0

Komentář k zápasu a tabulka:

Dnešní zápas na krásném městském stadionu se našim klukům vůbec nepovedl. Od začátku tahali za kratší konec, propadali jsme v soubojích jeden na jednoho a lehce ztráceli míče v naší rozehrávce. Soupeř ukázal kvalitu na všech postech. Od začátku výborně napadal naši rozehrávku a hrál celoplošný kombinační fotbal a po hezkých akcích střílel góly.  Nám se absolutně nedařilo delší dobu držet míč na svých kopačkách, takže jsme se vůbec nedostali do kombinace. Jednoznačný výsledek hovoří za vše. Nedá se nic dělat, potrénujeme a věřím, že v příštím zápase půjde náš výkon výrazně nahoru.

Lukáš Kaluža (vedoucí mužstva)


Mladší žáci 13. kolo:

¨Prusinovice - Chvalčov 0:1 (branka: Koval)

Komentář k zápasu a tabulka:

V neděli 23.4. jsme se konečně dočkali prvního jarního zápasu mladších žáků. Jeli jsme na hřiště druhých Prusinovic hájit naši dosavadní neporazitelnost. Oslabení o dva kvalitní hráče ročníku 2010 jsme měli ze zápasu obavy, ale kluci zvládli zápas po všech stránkách skvěle. Už ve 13.minutě po kvalitním centru Maxe Nováka zavěsil z voleje Robert Koval. Ve většině zápasu byli naši hráči více na míči a soupeř se snažil hrozit z rychlých protiútoků, kdy využívali rychlé křídelní hráče. Soupeře podržel brankář, který chytil Maxovi Novákovi dvě tutovky a chvilku před koncem v samostatném úniku jsme neuspěli. Důležitý zákrok si připsal ve druhém poločase náš brankář Adam Blažek, když včasnym výběhem zlikvidoval šanci soupeře. Závěrečný tlak Prusinovic branku nepřinesl a tak zápas skončil těsným výsledkem 0:1. 

Martin Kratochvíl (hlavní trenér)


Starší žáci 15. kolo:

¨Chvalčov - Rymice/Kostelec u H. 0:0 (1:2 na penalty)

Komentář k zápasu a tabulka:

V dalším mistrovské utkání starších žáků jsme doma přivítali Rymice. Celý průběh utkání byli velmi vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Nakonec utkání skončilo remízou 0:0 a rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém byli hosté úspěšnější.

Jiří Švihálek (hlavní trenér)


Starší přípravka 3. kolo:

¨Chvalčov - Litenčice 12:2 (7x Matejovič, 2x Pták, 2x Trčka 1x Zicháček)

Komentář k zápasu:

Dnešní zápas jsme zvládli s přehledem. Druhý poločas už soupeři, který dorazil se šesti hráči, došly síly a mohli jsme v klidu zkoušet hráče i na jiných postech, než obvykle hrávají.

Kamil Vaculík (hlavní trenér)

22. 4. 2023

Mladší přípravka 13. kolo:

¨Chvalčov - Rusava/Prusinovice 16:0 (branky: 6x Pták, 4x Staněk, 3x Trčka, 1x Ondruška, 1x Brázdil, 1x Bezděk

Komentář k zápasu:

Dnes naše mladší přípravka přivítala hosty z týmu Rusava/Prusinovice. Zápas se našim povedl a zvítězili zaslouženě 16:0. Celkem si zahrálo 12 hráčů a mame radost z toho, ze jsou jeden tým a vzájemně se povzbuzuji. Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu a těšíme se na odložený zapas s Ludslavicemi toto úterý opět doma na hřišti ve Chvalčově.

Pavel Pták (hlavní trenér)


19. 4. 2023

Mladší žáci 10. kolo:

¨Chvalčov - Záhlinice 3:0 (kontumačně - hosté se nedostavili k zápasu)

18. 4. 2023

Mladší přípravka 11. kolo:

Slavkov - Chvalčov 3:21 (branky: 8x Pták, 4x Trčka, 4x Brázdil, 3x Staněk, 2x Mičůnková)

Komentář k zápasu:

V utkání se Slavkovem byla naše mladší přípravka úspěšná. Vývoj utkání úplně neodpovídá celkovému výsledku, který je pro domácí příliš krutý.  Po celý zápas Slavkov bojoval a snažil se překonat naši silnou obranu. Zejména ve druhém poločase jsme pak nastříleli velké množství gólu a tak je výsledek takový jaký je.


15. 4. - 16. 4. 2023

Muži 18. kolo:

Bystřice pod Hostýnem B - Chvalčov 1:2 (branky: Čechovský, Navrátil)

Komentář k zápasu + foto + tabulka po 18. kole:

Derby je naše! V tradičním derby tentokrát rozhodl druhý poločas. V prvním poločase Bystřice držela balón víc na svých kopačkách a zaslouženě šla do vedení. Druhý poločas ovšem patřil Chvalčovu, který víc bojoval a jezdil tzv. "po prdeli" a to přineslo ovoce v podobě zaslouženého otočení výsledku když kapitán Zdeněk Čechovský v 84. minutě hlavičkou vyrovnal a za dvě minuty na to Štěpán Navrátil otočil výsledek v náš prospěch. Zbytek zápasu se nesl v nervózním duchu, ale vítězství už si Chvalčov nenechal vzít. Velké poděkování patří našim malým ultras! Po celý zápas nás hnali dopředu a my jim všem za to děkujeme! A děkujeme i zbylým fanouškům kteří nás přišli podpořit!

Zdeněk Čechovský (kapitán)

Starší přípravka 2. kolo (skupina o 7. místo):

Martinice - Chvalčov 2:9 (branky: 3x Trčka, 5x Pták, Švihálek)

Komentář k zápasu + foto:

Soupeř nás zaskočil hned v první minutě kdy se ujal vedení, avšak kluci rychle odpověděli a převzali vedení hry. Hráli krásný kombinační fotbal a soupeři po zbytek zápasu již nic nedovolili.

Martin Stella (asistent trenéra)


13. 4. 2023

Starší žáci 14. kolo

Kroměříž C - Chvalčov 7:3 (branky: Burša, 2x Zapletal)

Komentář k zápasu + tabulka po 14. kole:

Zápas se odehrával za deštivého dne, kdy na nás soupeř připravil silnou sestavu. První poločas Slavia jasně dominovala a hrála pohledný a kombinační fotbal. Ve druhém poločase se nám podařilo hru vyrovnat a dostat se i do několika šancí. I když jsme si body neodvezli, kluci bojovali do poslední minuty.

Jiří Švihálek (trenér)

Starší přípravka 1. kolo (skupina o 7. místo)

Chvalčov - Slavkov 4:1 (branky: 3x Pták, Trčka)

Komentář k zápasu: 

Čtvrteční dohrávka prvního kola proti Slavkovu pro kluky skončila vítězně. Přes vyrovnaný první poločas kluci ve druhé půli ukázali pravou bojovnost která přinesla své ovoce.

Martin Stella (asistent trenéra)


8. 4. - 9. 4. 2023

Muži 17. kolo:

Tučapy - Chvalčov 4:1 (branka: Čechovský)

Komentář k zápasu + foto + tabulka po 17. kole:

Dnešní zápas v Tučapech byl zápas dvou poločasů. V prvním jsme byli jasně lepší a dostali jsme se do vedení zásluhou hlavičky  Zdeňka Čechovského. Druhá půle byla jedním slovem tragická. Domácí přidávali jednu branku za druhou až se stav zastavil na konečném výsledku 4:1.

Starší žáci 13. kolo:

Chvalčov - Bezměrov B 3:0 (branky: 2x Otáhal, Burša)

Komentář k zápasu + foto + tabulka po 13. kole:

V prvním letošním mistrovském utkání starších žáků jsme na domácím hřišti přivítali Bezměrov B. V prvním poločase byl vyloučen hostující brankář a početní převahu jsme zužitkovali ve vedoucí gól. Ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali a přidali další dvě branky a upravili tak konečný výsledek na 3:0 pro Chvalčov.

Starší přípravka 1. kolo: 

Chvalčov - Slavkov pod Hostýnem (přeloženo)

Mladší přípravka 11. kolo

Slavkov pod Hostýnem - Chvalčov (přeloženo)


6. 4. 2023

Dorost 11. kolo:

Lutopecny - Chvalčov/Prusinovice 4:0

Komentář k zápasu + tabulka: 

Ve čtvrtek 6. dubna zavítali dorostenci k dalšímu zápasu jarní části do Lutopecen. Výsledek 0:4 po bezbrankovém poločase je až příliš krutý k průběhu hry a předvedenému výkonu našich dorostenců. Doplatili jsme na neproměňování šancí v prvním poločase. Po nastřelené tyči jsme nedokázali zužitkovat další brankové situace ve vápně. To, co se nepovedlo nám v první půli, tak se povedlo hráčům Lutopecen ve druhém poločase. Z šancí, které si vypracovali dokázali gólově zakončit a po zásluze zápas vyhráli. Nicméně mě potěšil kolektivní výkon našich kluků, kombinační hra a přístup kluků k zápasu i když ve druhé půli prohrávali. Pořád se snažili tlačit dopředu a vstřelit gól. Na zápas jsme vzali taky tři starší žáky, aby "ochutnali" atmosféru. Všichni se alespoň na 15 minut dostali na hřiště a svým výkonem nás potěšili.


2. 4. 2023

Muži 16. kolo:

Kostelec u Holešova - Chvalčov 3:3 (branky: Zmeškal, Trnčák, Čechovský)

Komentář k zápasu: 

Tak máme za sebou druhý zápas, tentokrat na hřišti Kostelce u Holešova. Po vyrovnaném začátku soupeř střelou z dálky, která skončila brankou, převzal iniciativu a ta vyústila ve druhý gól. V poslední minutě první půle ovšem snížil Zmeškal na 1:2 Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně s odhodláním s výsledkem něco udělat, ovšem chyba v obraně poslala domácí opět do dvoubrankového vedení. Po obdržené brance jsme ale zvýšili důraz a pohyb a to přineslo jak více šancí, tak důležité snížení Trnčáka po parádním sólu. Asi spravedlivou dělbu bodů nakonec vystřelil kapitán Čechovský.

Dorost 7. kolo (podzimní dohrávka):

Těšnovice - Chvalčov 1:10 (branky: Kratochvíl, 2x Běhal, 2x Pumprla Jan, 2x Jakoubek, 2x Pumprla Václav, Chlápek)

Komentář k zápasu:

Dorostenci zahájili jarní část dohrávkou z podzimu na hřišti Těšnovic. Celý zápas se odehrál v dešti na mokrém, ale výborně připraveném trávníku. Prvních 15 minut se kluci rozkoukávali, kazili jednoduché přihrávky a nedokázali se kluzkém povrchu prosadit svou typickou kombinační hrou. Od 20. minuty už jsme ale převzali otěže zápasu do svých rukou a potvrzovali roli favorita. První půle skončila výsledkem 4:1. Ve druhé půli jsme soupeře k ničemu nepustili a po výborných kombinačních akcích nastříleli dalších 5 branek. Celkově kluci předvedli hlavně v druhém poločase kvalitní výkon a věříme, že je vítězství povzbudí do dalších zápasů jarní části.


26. 3. 2023

Muži 15. kolo:

Chvalčov - Roštění 5:2 (branky: Marek, Ordáň, Šico, Zmeškal, Navrátil)

Komentář k zápasu:

První domácí utkání máme úspěšně za sebou i když vítězství se nerodilo lehce. Rostění nás dostalo v prvních minutách pod tlak a taky jsme se herně hledali. Uklidnění přišlo z kopačky našeho nejzkušenějšího hráče Zmeškala, který otevřel skóre. Těsně před poločasem přidal druhý gól Ordáň. Druhá půle už byla herně lepší a to se projevilo i na skóre. Postupně jsme přidávali  branky. Na tři nula zvýšila naše posila z dorostu Navrátil a další gól přidal Šico. Potom hosté trošku zápas zdramatizovali když dali dvě slepené branky. Na konečných 5:2 zvyšoval Marek. Pohled na tabulku znamená že jsme se posunuli na 4 místo. Další zápas hrajeme v Kostelci. A veliké díky našim mladým ULTRAS fanouškům, kteří nás hnali po celý zápas.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky