Výsledky sezóna 2023/2024 - jaro 2024

14. 4. 2024

Starší přípravka 11. kolo

Chvalčov - Prusinovice 6:5 (branky: 2x Brázdil, 2x Vaculík, Staněk, Trčka)

Za krásného nedělního počasí se naše starší přípravka utkala s týmem z Prusinovic. V tomto napínavém a vyrovnaném utkání jsme stále prohrávali. Náš tým ale pořád bojoval a v posledních minutách výsledek otočil.

Kamil Vaculík - hlavní trenér


Muži 17. kolo

Chvalčov - Tučapy 0:2

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. K prvnímu domácímu zápasu jarní části přijeli hráči Tučap. Je to soupeř který je důrazný v osobních soubojích a taky má hodně vysokých hráčů. Na to všechno jsem hráče před zápasem upozorňoval. Samotné utkání se pro nás hned od úvodu nevyvijelo dobře. Kombinace vázla, málo pohybu a neschopnost ohrozit branku soupeře. Soupeř byl lepší a taky si vytvářel brankové příležitosti. Náš brankář Dominik Janek nás několikrát podržel. Soupeř si čím dál tím víc vytvářel standardní situace a po jedné z nich v 38 min. dal branku, když nás hráč odehrál hlavou míč nešťastně jen nad sebe a důraz hostujících hráčů slavil úspěch. To byla docela smůla. My jsme potom měli dvě možnosti vyrovnat ale trestné kopy se nám nepovedly. Jakub Ordáň trefil střed branky a další přímák poslal Jakub Marek do břevna a následně se míč odrazil těsně před brankovou čáru a to si už hostující hráči pohlídali. To bylo za první poločas od nás vše. Do druhé půle jsme udělali dvě změny, když na hřiště šli dva zkušení borci Kamil Vaculík a Roman Zmeškal a hlavně Kamil Vaculík začal dávat přihrávky které útočníci potřebují. Po jeho krásně přihrávce šel na branku Štěpán Navrátil, ale soupeř ho stihl ještě trošku rozhodit a tak to zakončení nemělo potřebný důraz. Potom měl Štěpán další šance, ale brankář mu je všechny pochytal. Nemůžu se na něho vůbec zlobit protože v jeho věku 16 let má ještě čas se otrkat a nabrat více zkušeností. Ale i tak byl jeden z mála který který snese kladné hodnocení. Odmakal celý zápas ve velkém nasazení a bylo na něm vidět jak moc chce. Potom jsme měli ještě další šance, ale nebylo nám souzeno. Bohužel po 30 min. pobytu na hřišti musel střídat kvůli zranění ramene Kamil Vaculík. To byla další smůla. A tak dali o sobě vědět hosté. Po krásně zahraném přímém kopu se dostal k zakončení úplně sám hostující hráč a bylo to už o dvě branky. Ještě jsme se snažili, ale všechny naše šance vychytal skvělý brankář hostí. Tak jsme doma moc dobře nezačali. Pokusíme se přivézt  nějaké body z dalšího zápasu, který hrajeme na hřišti v Roštění.


13. 4. 2024

Mladší žáci 11. kolo

Prusinovice/Rusava - Chvalčov 7:2 (branky: 2x Novák)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

K druhému zápasu jarní části jsme nastoupili na hřišti prvního celku tabulky. Po celkem vyrovnaném začátku jsme se ujali vedení, které nám ale moc dlouho nevydrželo. První půle skončila 3:2 pro domácí. Ještě asi deset minut druhé půle jsme se soupeřem drželi krok. Pak už nám chyběly trochu síly a taky štěstí v zakončení i při bránění. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.


Mladší přípravka 11. kolo

Chvalčov/Loukov - Kvasice/Lubná 19:2 (branky: 2x Babič, 4x John, 6x Kozák, 5x Brázdil, 2x Zicháček)

Komentář: Tomáš Mičůnek - hlavní trenér

V sobotu jsme sehráli první soutěžní zápas na domácím hřišti proti Kvasicím/Lubné. Od začátku zápasu byla převaha na naší straně. Oproti loňské sezóně, kdy náš tým vyhrál jen o jednu branku jsme byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Bylo vidět, jak se naši kluci herně i fyzicky posunuli a zaslouženě vyhráli .


11. 4. 2024

Mladší žáci 14. kolo

Chvalčov - Mrlínek 7:3 (branky: 4x Novák, 3x Koval)

K prvnímu zápasu jarní části jsme nastoupili proti poslednímu celku. Dle očekávání jsme měli více ze hry a první půli vyhráli 4:0. V druhé půli jsme už malinko polevili a po našich jednoduchých chybách jsme dovolili soupeři vstřelit 3 góly.

Robert Koval - hlavní trenér


6. - 7. 4. 2024

Starší přípravka 14. kolo

Chvalčov - Holešov 4:15 (branky: 2x Trčka, 2x Matejovič)

Komentář: Kamil Vaculík - hlavní trenér

Zápas naší starší přípravky proti Holešovu byl zpočátku vyrovnaný, ale postupem času, kdy hosté své šance proměňovali a my bohužel ne, nám hosté gólově utekli. Byl to kvalitní zápas proti silnému soupeři. Pochvala patří celému týmu za bojovnost.


Starší žáci 12. kolo

Hulín - Chvalčov 1:2 (branky: Švihálek, Burša)

Komentář k zápasu:

V prvním soutěžním utkání starších žáků nás čekal venku silný soupeř z Hulína. Začátek zápasu se nám podařilo chytit dobré tempo a soupeře zatlačit což přineslo první gól pro náše kluky. Soupeř pak vyrovnal hru a z ojedinělé šance a střele která byla tečovaná naším obráncem soupeř srovnal. Do konce poločasu jsme si však vytvořili ještě několik šanci z kterých jsme vytěžili rozhodující gól na 2:1 pro TJ Chvalčov . Druhý poločas jsme byli lepším týmem a i přes to, že jsme měli velké množství šancí jsme se už více neprosadili.

Jirka Švihálek - hlavní trenér


Dorost 10. kolo

Chvalčov/Prusinovice - Rymice/Kostelec u Holešova 2:1p (branka: Krejčí)

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Do prvního zápasu jarní části jsme vstupovali s velkým očekáváním, zda se nám podaří navázat na slušně zvládnuté přípravné zápasy po kvalitní zimní přípravě a byli jsme zvědavi jestli Rymicím oplatíme porážku z podzimu. Povedlo se a po penaltovém rozstřelu jsme na konci byli ti šťastnější. Ale pojďme postupně ... do zápasu vstupujeme trochu nervózně, bojácně, nedůrazně ... prohráváme osobní souboje, ztrácíme jednoduché míče, nejsme ve středu pole silní na míči a dá se říct, že prvních 20 minut se bráníme a přihlížíme akcím soupeře, který je hraje jako přes kopírák - dlouhé nákopy na šikovné útočníky. Díky Pepovi držíme nulu a díky střídáním a přeskupením postů se zvedáme, srovnáváme hru a začínáme být nebezpeční. Překvapivé je, že hosté začínají vadnou fyzicky. Poločas končí bez branek, ale druhá půlka prvního poločasu nám dává dobré vyhlídky do druhé půle.

V kabině si říkáme, v jakých činnostech se musíme zlepšit a to zlepšení skutečně přišlo a mohli jsme vyhrát i v normální hrací době. Bohužel po dvou minutách druhé půle po nedorozumění a nezajištění v obraně dostáváme hodně laciný gól. Kluci ale navazují na druhou část první půle - zlepšují důraz, začíná hrát záložní řada, držíme míč a dokážeme se dostávat do kvalitních šancí. Za nedlouho po pěkné souhře srovnává krásným a chytrým gólem Honza Krejčí. Začínáme kopat rohy a Štěpovi bere vedoucí gól výborným zákrokem hostující gólman. Ale i hosté hrozí a mají šance a opět díky Pepovi držíme remízu. Posledních 15 minut hosté odcházejí opět fyzicky a my si vytváříme několik téměř 100% příležitostí, ale kvalita řešení či zakončení nám brání vstřelit vedoucí branku. Dvě minuty před koncem jdou hosté do brejku, který zastavujeme za 5 minut dvanáct faulem před šestnáctkou a svůj super výkon korunuje Pepa neuvěřitelně vytáhnutým trestňákem, který šel pod břevno. Zápas končí po 90 minutách remízou a jdeme na penalty. Všichni naši exekutoři (Krejdus, Mejzy, Zdeňa, Vojta a Douba) zkušeně proměňují a poslední střelec hostů neunáší tíhu okamžiku a kope hodně vedle brány. Vítězství 2:1 - vybojované, vydřené a zasloužené - všichni hráči odvedli své maximum a podali skvělý výkon. Pokud budete kluci takto hrát v každém zápase tak se můžeme s trenéry a fanoušky těšit na skvělé zážitky. Díky kluci!


23. 3. 2024

Muži 13. kolo

Rusava - Chvalčov 4:4 (branky: Marek, 2x Navrátil, Buršík)

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. K dnešnímu prvnímu zápasu jarní části jsme zajížděli na Rusavu. Od rána byl krásný slunečný den, ale těsně před začátkem začalo pršet a tak se dalo očekávat že to bude boj na těžkém terénu. Hřiště bylo na začátku sice měkčí, ale dobře připravené. To se brzy změnilo a terén byl těžší a těžší. Utkání jsme začali aktivně a měli jsme tři velké šance, ale bohužel nás zklamala koncovka a ve dvou případech kluzký terén. A hned po těchto šancích jsem si vzpomněl na minulá utkání kdy to bylo stejné. A to doslova. Soupeř se dostal do první šance a hned vstřelil branku - to bylo v 9. minutě. Nám se podařilo za 10 minut vyrovnat po hraní domácího hráče rukou. Z penalty srovnal Jakub Marek. Domácí měli více ze hry a taky se jim podařilo přidat další branku když se hlavou k tyči trefil stoper a minutu před poločasem domácí útočník prostřelil našeho brankáře. Poločas 3:1. Druhá půle už byla z naší strany daleko lepší a živější. To bylo tím že do hry jsem poslal dva dorostence a ti hru oživili a taky jejich souhra vedla k snížení na rozdíl jedné branky. Štěpán Navrátil prostřelil vše co mu stálo v cestě. Potom si role vyměnili. Štěpán Navrátil přihrával a David Chlápek vystřelil těsně vedle tyče. To nás nakoplo a začali jsme domácí přehrávat. Po faulu na našeho obránce si balón na naší polovině postavil Zdena Čechovský a jeho dlouhý nàkop přes celou polovinu hřiště si našel opět Štěpán Navrátil a trefil těžký volej mimo dosah domácího brankáře. Stav 3:3 byl deset minut před koncem. Ale drama mělo teprve přijít. Domaci poslali dlouhý nákop na naší polovinu kde svedl souboj nás brankář a útočník. Náš brankář souboj vyhrál a poslal míč do autu ale ne dostatečně daleko. Domaci rychle vhodili a náš nedůraz dovolil vstřelit čtvrtý gól domácích. To byla 90. minuta. Rozhodčí nastavoval 3 minuty a nám se povedlo v 91. minutě vyrovnat když se na hranici pokutového území otočila naše nová posila Andrej Buršík a krásnou střelou zakončil divoké utkání. Myslím že remíza odpovídá průběhu utkání. Pro některé to bylo těžké utkání protože hráli na jiných postech než jsou zvyklí ale popasovali se s tím dobře. Ještě jednou musím všem poděkovat za bojovný výkon a zvláště dorostům, kteří hru oživili. 


Výsledky sezóna 2023/2024 - podzim 2023

29. 10. 2023

Starší přípravka 7. kolo

 Chvalčov - Rymice 4:5p  (branky: 3x Trčka, Staněk)

Komentář: Kamil Vaculík - hlavní trenér

Zápas s Rymicemi byl velmi vyrovnaný se spoustou neproměněných šancí na obou stranách. V penaltovém rozstřelu byli hosté přesnější.


28. 10. 2023

Muži 13. kolo

Hlinsko pod Hostýnem - Chvalčov 2:3 (branky: Jakoubek, 2x Marek)

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. K poslednímu zápasu podzimu jsme zajížděli do Hlinska pod Hostýnem. Ještě než začal samotný zápas nás čekalo nemilé překvapení v podobě nenachystaného hřiště k zápasu. Vůbec nebylo nalajnováno a tak domácí hráči museli rychle sjednat nápravu. To se naštěstí povedlo a mohlo se začít hrát. I když jak to bývá pravidlem, je v Hlinsku špatný terén a tak jsme nemohli hrát svůj kombinační fotbal. Ono hrát na neposečené louce, kde přes týden chodí místní venčit psi a nechávají tam exkrementy svých miláčků ... ať si každý svůj obrázek jak asi hřiště vypadalo. Nám se povedl začátek zápasu,  když jsme drželi míč a při kombinaci přes střed hřiště se dostal na levé straně k míči Mirek Jakoubek a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. To byla 6. min utkaní. Ve 20. min to bylo už 2:0, když si na centr vyskočil Jakub Marek (Párek) a přehodil brankáře. Konec prvního poločasu jsme si zkomplikovali špatnou komunikací mezi brankářem a obranou,  když míč nakopnutý  na naší branku měl mít v náručí náš brankář, ale pozdě si zakřičel a tak naše obrana hrála míč hlavou málo důrazně a tak se dostal k dorážce domácí hráč a bylo to jen 2:1. Tak skončil první poločas. Do druhé půle jsme čekali tlak domácích, ale ten nepřišel a dá se říct že jsme hru kontrolovali v rámci možností terénu. Domácí se snažili vyrovnat ale neměli na to šance a když ano, tak netrefili zařízení. My jsme na tom byli podobně a tak zápas plynul až se dostal do 81. min když si naběhl opět Jakub Marek a zblízka prostřelil brankáře. Stav 3:1 trval do 89. min, kdy domácí po sérii odrazů a tečí dostali míč za brankovou čáru - 3:2. A tak tu byla dramatická koncovka, když se domácí snažili vyrovnat ale neměli větší šanci. Pan rozhodčí Skyba nastavil 3min a potom ukončil zápas i podzimní část naší soutěže. Po delší době jsme si mohli opět zakřičet naše PRAŠIVKY. Díky všem co nám celý podzim fandili doma ale i na venkovních zápasech. Jezdilo Vás dost a za to vám patří od všech hráčů obrovské "Děkujeme".


Dorost 9. kolo

Chvalčov/Prusinovice - Všechovice "B" 4:3p

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Místo 3 bodů bereme jen 2 za penaltový rozstřel. Jsem rád, že se kluci po posledních nepochopitelných 10 minutách zkoncentrovali a proměnili všech 5 penalt, zatímco soupeř jednou minul bránu. V závěrečném účtování se tento bod může hodit. Bohužel jsme opět doplatili na mizernou koncovku. Už v průběhu prvního poločasu jsme si vytvářeli daleko více brankových příležitostí než soupeř, ale nedokázali jsme ani z jasných příležitostí vstřelit gól a odskočit soupeři větším rozdílem. Po snad jediném rohu soupeře jsme inkasovali a těsně před poločasem vyrovnali z penalty. Ve druhém poločase jsme soupeře jednoznačně přehráli jak fotbalově, tak fyzicky, ale snad z pěti nebo šesti vyložených příležitostí jsme vstřelili jen 2 góly. V 80. minutě jsme tedy vedli 3:1 a měli jsme zápas pod kontrolou. Když jsem viděl hráče soupeře v předklonu těžce oddychovat, tak jsem si říkal, že, už to v klidu dohrajeme. Ale mýlil jsem se. Místo toho, abychom drželi balón v pohybu, tak jsme najednou z ničeho nic měli 5-minutové zatmění, udělali 2 zbytečné chyby a sami nabídli soupeři vyrovnání, které si snad ani za výkon ve druhém poločase nezasloužil. Bohužel ... Díky následným úspěšným pokutovým kopům jsme "vydolovali" alespoň 2 body a přezimujeme ve středu tabulky s minimální ztrátou na druhé místo. V čele se osamostatnili po podzimní části Morkovice "B", které neztratily ani bod a suverénně vedou okresní soutěž. 


Mladší žáci 9. kolo

Skaštice - Chvalčov 1:2 (branka: Švihálek)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

K poslednímu zápasu podzimní části jsme nastoupili na hřišti předposledních Skaštic. Už v 7 minutě jsme vedli 1:0 po střele, kterou vyslal na bránu soupeře posila ze starší přípravky Jan Švihálek. V 11. minutě jsme si po rohu soupeře nešťastně srazili míč do vlastní brány. Do poločasu jsme měli pár příležitosti z rohů, ale na poločasových 1:1 se nic nezměnilo. Druhá půle byla z naší strany lepší. Na šance jsme vyhráli, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř hrozil spíše střelami z dálky, které zneškodnil vždy skvělý brankář Adam Blažek. Zápas dospěl k penaltám kde byl klíčovým článkem našeho úspěchu opět Adam Blažek. Nejen že dvě penalty chytil, ale i trochu se štěstím proměnil rozhodující penaltu. Poděkování patří všem hráčům za odvedený výkon. A jen díky nim jsme po podzimní části na skvělém 2 místě.


Mladší přípravka 8. kolo

Chvalčov/Loukov - Holešov "B" 7:11  (branky:3x Zicháček, 2x Kozák, 2x Brázdil)


23. 10. 2023

Starší přípravka 8. kolo

Rusava - Chvalčov 3:11 (branky: 2x Vaculík, 3x Trčka, 3x Švihálek, 3x Staněk)

Komentář: Antonín Vaculík - hráč

Bylo už od začátku jasný, že Chvalčov vyhraje. Takže náš kapitán Honza Švihálek dal první dva góly. Pak už se góly střílely furt. Hřiště bylo rozkopané, promočené, ale to nevadilo. I přesto jsme dávali hodně gólů. Šli jsme si za vítězstvím. A nakonec jsme to vyhráli 11:3 !!! Soupeř si zaslouží respekt, protože hrál dobře . No a když se řvaly prašivky, tak jsme rádi, že jsme na druhém místě v tabulce.


22. 10. 2023

Muži 12. kolo

Chvalčov - Komárno/Osíčko 1:2 (branka: Trnčák)

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. V dnešním utkání nás čekal lídr soutěže Komárno. První poločas byl z naší strany docela solidní. Hosté sice více drželi míč, ale do větší šance jsme je nepustili a tak poločas skončil 0:0. Hned v 56. min. se dostali hosté do vedení, když míč vyražený brankářem pohotově vrátili do branky. I přes snahu našich hráčů, kteří míč jen tečovali a ten zapadl těsně kolem tyče do brány. My jsme mohli hned vzápětí vyrovnat,  když si na přihrávku Romana Zmeškala naběhl Michal Franěk a tvrdě vystřelil ale bohužel míč skončil na břevně a následnou dorážku brankář hostí chytil. Vyrovnání jsme se dočkali v 63. min., když byl ve vápně faulovaný Zdeňa Čechovský a nařízenou penaltu proměnil Mira Trnčák. Bohužel vyrovnaný stav netrval moc dlouho. Hned za čtyři minuty měli hosté standardní situaci kousek za pokutovým územím, kde nakopli míč na vysoké hráče a byl stav 2:1 pro hosty. Tento stav se už do konce nezměnil. Myslím si, že za bojovnost našich hráčů by zápasu slušela remíza. Bohužel soupeř potrestal každou naší chybu a tak si odváží všechny body. Už bych si taky rád zazpíval náš song (PRAŠIVKY) po vítězném zápase. Snad se dočkáme v posledním zápase podzimu v Hlinsku.


Mladší přípravka 7. kolo

Rymice - Chvalčov/Loukov 8:15 (branky: 3x Brázdil, 3x Kozák, 6x Zicháček, Macháček, Babič, Zapletal)

Komentář: Pavel Pták

Nedělní zápas mladší přípravky v Rymicích se dětem povedl. Vítězství 8:15 je pěkný výsledek a vypadá jednoznačně, ale soupeř byl houževnatý a nedal nám nic zadarmo. Radostí pro všechny děti byly penalty po zápase s povzbuzováním exekutorů i brankářů na obou stranách.


Dorost 8. kolo

Zdounky/Zborovice - Chvalčov/Prusinovice 3:0

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Se Zdounkami hrajeme vždy hezké a vyrovnané zápasy a ani tento nebyl výjimkou. Dnešní zápas přinesl oboustranně kvalitní a vyrovnaný fotbal. V první půli měli obě mužstva 2 příležitosti ke skórování, ale buď hráči netrefili zařízení, nebo se blýskli výbornými zákroky oba gólmani. Ve druhém poločase jsme mohli jít do vedení, když jsme pro brejku nedokázali z hranice malého vápna zamířit do brány. Zápas směřoval ke spravedlivé remíze, ale bohužel jsme při své útočné akci udělali ve středu pokazili jednoduchou přihrávku, ze které vznikl brejk Zdounek, který se ještě dal zastavit, ale po druhé chybě u autové čáry a následné pěkné přihrávce na hranici velkého vápna se domácí výstavně trefili do horní šibenice. Vedení hostů s námi otřáslo a hned za 2 minuty jsme inkasovali podruhé, kdy se naší obranou proběhnul opět střelec prvního gólu a přeloboval vybíhajícího brankáře. Třetí gól už nic neřešil a padnul v nastavení opět po nedůrazu v naší obraně. Nedá se nic dělat - i takové zápasy, které jsou o jedné chybě nebo jedné neproměněné šanci a často o jednom gólu je nutno zažít a poučit se z nich do příště. Kluci dnes nezklamali, 80 minut bojovali a hráli pěkný fotbal, mohli i vyhrát, ale bohužel. Vyhrál soupeř, který nakonec předvedl lepší kvalitu v koncovce a dal gól. Jedeme ale dál, příští týden nás čeká poslední zápas podzimu doma proti Všechovicím "B" a jsem přesvědčen, že naše kvalita a mentální síla týmu nás dovede k vítězství.


Mladší žáci 8. kolo

Chvalčov - Ludslavice 3:1 (branky: 2x Novák, Koval)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

V neděli 22.10. jsme nastoupili k zápasu 8. kola doma proti Ludslavicím. Šlo o průběžné 2. místo v tabulce. První poločas měl soupeř více balón na svých kopačkách, ale jejich střely zlikvidoval jako vždy skvělý brankář Adam Blažek. Bohužel naše zakončení netrefovalo zařízení a tak poločas skončil smírně 0:0. Do druhé půle jsme nastoupili s větším důrazem v soubojích. Ve 33. minutě po zisku míče ve středu hřiště a okamžitou přihrávkou Jardy Hlavy na Maxe Nováka jsme vstřelili úvodní gól. Max se ocitnull sám přímo před brankářem, naznačil střelu a kličkou jej obelstil a skóroval do prázdné branky. Jenže soupeř během dvou minut dokázal vyrovnat krásnou a umístěnou střelou z dálky. Po sérii šancí na obou stranách jsme se ve 47. minutě opět ujali vedení, kdy po nahrávce Maxe Nováka trochu se štěstím prostřelil brankáře Robert Koval. V závěrečné desetiminutovce jsme soupeře důsledným bránĕním nepouštěli do zakončení. Jistotu nám dodal gól v 57. minutě, kdy střelou z dálky rozhodl Max Novák. `V závěru byl soupeř byl lepší na míči, ale díky naši bojovností a důrazu jsme nakonec vybojovali 3 body.


Starší žáci 7. kolo

Chvalčov - Těšnovice 2:0 (branky: Švihálek, Nevřala Martin)

Komentář: Martin Kratochvíl - trenér

Dnešní zápas nás čekal předposlední tým tabulky Těšnovice. Při nástupu na hřiště byla vidět výšková převaha soupeře. Většinu zápasu se hrálo na polovině Těšnovic, který spoléhal na dlouhé nákopy od brankáře, které většinou kluci spolehlivě odvraceli. Druhý poločas byl náš tlak ještě silnější. A byl završen brankou Jirky Švihálka, který zakončil na dlouhou nohu nekompromisně bodlem. Soupeř zahrozil z rohu a pak jednou z rychlého brejku, ale to bylo z jejich strany dopředu vše. Krásnou individuální akci předvedl Martin Nevřala, kterého se snažili skluzem obrat o míč tři hráči, ale vždy se jim krásně kličkou vyhnul. Druhý gól padl po trestném kopu Jirky Švihálka, kdy všichni čekali střelu na branku, ale Jirka nahrál na Martina Nevřalu, který stál osamocen vedle zdi a ten skóroval. Upracovaná, ale zasloužená výhra 2:0. Ve středu v 16 hodin hrajeme poslední utkání podzimní části doma s Morkovicemi B.


18. 10. 2023

Mladší žáci 10. kolo

Chvalčov - Hulín 3:5 (branky: Šindelek, Dobranský, Novák)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

K dohrávce 10. kola jsme nastoupili doma proti Hulínu. V první půli jsme se trápili. Hned po 5 minutách jsme prohrávali z rychlého brejku 0:1. Za 5 minut jsme dokázali vyrovnat a poté dokonce ve 20. minutě vedli 2:1. Jenže soupeř, který byl více na balonu, dvěma slepenými góly otočil na poločasových 2:3. Druhá půle byla vyrovnanější, jenže jsme se nedokázali prosadit. Za to nás soupeř potrestal z rychlého brejku a střelou z dálky přímo do šibenice. V závěru už jsme jen dokázali snížit střelou Maxe Nováka na konečných 3:5. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů, kdy jsme byli méně na balónu a nedokázali uhlídat jednoho hráče soupeře, který nám dal 4 totožné góly. Musím ale vyzdvihnout výkon našeho brankáře, který jako vždy zbytek vychytal a byl nejlepším hráčem našeho týmu. Děkujeme fanouškům, kteří dorazili.


15. 10. 2023

Starší přípravka 7. kolo

Holešov "B" - Chvalčov 16:5 (branky: 2x Pilař, 2x Matejovič, Trčka)

Komentář: Kamil Vaculík - hlavní trenér

V odpoledním zápase jsme se střetli s nejkvalitnějším soupeřem, s celkem Holešova. Soupeř byl v zakončení nekompromisní. Štěstí nám také nepřálo, když jsme nastřelili několik břeven a tyčí. Děkuji mužstvu za bojovnost a rodičům za podporu.


Starší žáci 7. kolo

Loukov - Chvalčov 2:1p (branka: Švihálek)

Komentář: Martin Kratochvíl - trenér

V neděli v 10 hodin ráno začal zápas starších žáků v sousedním Loukově. Domácí kluci a slečny v 1. poločase vytvořili před svou brankou neprostupnou zeď, se kterou si naši borci dlouho nedokázali poradit. Navíc ještě po výborně provedeném ojedinělém brejku dali domácí vedoucí gól. Nedařily se střely z dálky a před brankou vládli důrazní domácí. Až před poločasem rozvlnil síť střelou k tyči Jirka Švihálek. Ve 2.poločase už Loukovští začali hrát více odvážně, ale do šancí se moc nedostávali. Chvalčovští měli šancí opravdu hodně, ale žádná střela už do sítě neprošla. Po prapodivně odpískaném konci utkání bylo na hřišti spousta negativních reakcí na rozhodčího z naší strany, z čehož vyplynula i jedna červená karta po konci utkání. V penaltovém rozstřelu jsme neproměnili dvakrát a soupeř pouze jednou. Porážka 2:1 po penaltách. Je to škoda, protože herně byli kluci lepší, ale mizerná koncovka rozhodla o první podzimní porážce. Příště musíme zlepšit hru po křídlech a zbytečně netlačit míč stále středem.


14. 10. 2023

Muži 11. kolo

Mrlínek - Chvalčov 3:2  (branky: Franěk, Čechovský)

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Zápas v Mrlínku mi potvrdil, že fotbal nemá logiku. Když máte spoustu šanci a držení míče 70% tak si myslíte, že nemůžete prohrát. Ale přesvědčili jsme se že to jde. Na držení míče ještě nikdo nevyhrál. Musíte dát více gólů než soupeř a to se nám dnes nepovedlo. Domácí nám to předvedli v plné parádě. Deset minut je nepustíme na naší polovinu a máme dvě velké šance a oni potom mají roh, který brankář podběhne  a nedůrazně bráněný hráč hlavou otevře skóre. Hned za dvě minuty to bylo 2:0 kdy útočník přetlačil našeho obránce a střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. Druhá půlka už byla daleko lepší a přicházely šance. Soupeř celkem zbytečně přihrával od půlky zpět na stopera a ten pod tlakem našich hráčů udělal chybu a Michal Franěk snížil na rozdíl jediné branky. Potom jsme měli hodně šancí na vyrovnání,  ale bohužel tam nic nepadlo. V 86. minutě si vybral slabší chvilku náš brankář, když váhal s rozehrávkou tak dlouho, až k němu přiběhl útočník, kterému se snažil udělat ještě kličku, kterou vystihnul a do prázdné brány vstřelil třetí gól domácích. Nám se ještě podařilo v nastavení snížit. Hlavou po rohu se prosadil kapitán Zdeňa Čechovský,  ale už na další zvrat už nebyl čas. V zápase se také stala jedna pěkná událost když si mohli spolu zahrát táta se synem a to konkrétně M+M Jakoubkovi a právě oni svým důrazem připravili šanci na první gól. Tak snad Miroslav ml. bude mít stejně úspěšnou kariéru jako Miroslav st.


Dorost 7. kolo

Chvalčov/Prusinovice - Morkovice "B" 1:6 (branka: Chlápek)

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Trošku přísnější měřítko dnes snesl první poločas. Po důrazném napadání Davida Chlápka jsme se ujali vedení a trochu nešťastně o něj přišli, když se po centru nedohodli naši hráči a gólman a soupeř vyrovnal do prázdné branky. Škoda. První poločas jsme hráli se silným větrem v zádech, ale nedokázali toho více využít zejména ze standardních situací, které jsme zahrávali asi tři. Nicméně oběma soupeřům vázla kombinační hra, takže šancí si ani jedno mužstvo moc nevypracovalo. Na začátku druhé půle jsme se mohli dostat do vedení krásnou střelou Vojty Tomančíka - bohužel se otřela jen o břevno. Od té doby převzal soupeř veškerou iniciativu v zápase ... začal nás rychleji dostupovat a nedovolil nám vůbec žádnou kreativní a kombinační hru ve středu pole. Naopak kombinací pěkných individuálních akcí a krásných střel postupně navyšoval až na konečných 1:6 v náš neprospěch. Asi trochu krutý výsledek s ohledem na vývoj zápasu v prvních 60 minutách, ale nedá se nic dělat. To je fotbalový život a musíme sportovně uznat, že soupeř byl zejména ve druhé půli kvalitnější a zaslouženě zvítězil. Nevadí - jdeme dál a příští týden zajíždíme do Zdounek, kde nás nečeká snadný soupeř. Nicméně věřím, že se poučíme z dnešního nezdaru, předvedeme lepší a sebevědomější výkon a odvezeme si nějaký ten bod.


Mladší přípravka 7. kolo

Chvalčov - Zdounky/Zborovice 12:14 (branky: 5x Brázdil, 3x John, 2x Zicháček, Babič, Kozák)


Mladší žáci 7. kolo

Mrlínek - Chvalčov - 1:5 (branky: 2x Žůrek, Blažek, Novák, Holec)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

K zápasu 7. kola jsme nastoupili na hřišti posledního celku v Mrlínku. První poločas byl hodně rozpačitý a nervózní, nedařila se nám kombinační hra a chybělo nám i trochu štěstí. Nastřelili jsme 2x brankovou konstrukci a v brance nás podržel skvělý Adam Blažek. V poločase byl stav 0-0. V druhé půli jsme začali lépe kombinovat a hned to přineslo ovoce. Během 10 minut jsme vedli 2-0 díky krásné přihrávce Maxe Nováka a zakončení Jirky Žůrka a nádherné střele Maxe Nováka. Další gól jsme přidali po našem důrazu v brankovišti. Za stavu 3-0 jsme vystřídali brankáře. Jen co Adam Blažek nastoupil do útoku, poslal na něj dlouhý pas Max Novák a Adam s přehledem zakončil. Poté jsme soupeře nechali snížit po rohovém kopu, kdy osamocený hráč hlavičkoval do odkryté brány. Pak už jsme jen upravili skóre na konečných 5-1 opět důraznou hrou před bránou soupeře, kdy Tobiáš Holec dorazil zblokovanou střelu. Závěrem jen konstatuju, že jsme konečně začali více kombinovat než v jiných zápasech za což klukům děkuji a i střídající hráči dokázali, že mohou celkem úspěšně nahradit své spoluhráče. I soupeř si zaslouží pochvalu, byl věkově mladší, ale i přesto bojovný a důsledný. Děkujeme i divákům, kteří dorazili podpořit nás tým.


8. 10. 2023

Muži 10. kolo

Chvalčov - Loukov 2:2 (branky: Stella, Trnčák)

Komentář: Zdeněk Troje - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní domácí utkání jsme sehráli proti Loukovu. A opět se nám zápas nepovedl. Vázla kombinace, důraz, bojovnost, hra jeden na jednoho, kvalitní zpracování, střelba ... no prostě nic. Vrátili jsme se zpět o tři zápasy a nenavázali na poslední zápas s BpH, kde bylo všechno. Hosté se ujali vedení střelou ze šestnáctky když hráč obstřelil našeho obránce a brankář nereagoval. Asi míč neviděl a když už ano, tak bylo pozdě. V první půli jsme vystřelili jednou a to ještě hráči hostí stihli blokovat. Poločas 0:1. Druhý jsme začali aktivně a měli nějaké šance, ale bohužel bez gólového efektu. A tak při našem tlaku hosté odkopli míč až na našeho stopera, který měl u sebe hráče a snažil se to řešit fotbalově ale souboj prohrál a tak útočník šel sám a nedal brankáři šanci. Loukov vedl 2:0. Potom přišli naše čtyři minuty, když nejprve Martin Stela svým důrazem dotlačil míč až za brankovou čáru a za chvíli Míra Trnčák vyhrál hlavičku a přehodil brankáře. Potom jsme ještě dali gól ale pan rozhodčí odpískal faul na brankáře. Skóre se už do konce nezměnilo a my jsme opět doma ztratili body. Další zápas hrajeme v Mrlínku. To bude těžké utkání.


Dorost 6. kolo

Těšnovice - Chvalčov/Prusinovice 2:3 (branky: 2x Navrátil, Pumprla Jan)

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Dnešní zápas v Těšnovicích byl hodně soubojový a nepřinesl extra pěknou podívanou. Myslel jsem si, že po vedení 2:0 převezmeme otěže zápasu a v klidu naší typickou kombinační hrou dovedeme zápas do úspěšného konce. Ideální scénář - přidáme nějaký ten gól navíc, dáme prostor hráčům ze střídačky - ale nic z toho se nestalo. Naopak svou nedůsledností a zbytečnými ztrátami míče jsme domácím umožnili už v prvním poločase srovnání ze dvou standratních situací po našich faulech a tak jsme šli do druhé půle za vyrovnaného stavu. Původní scénář, kdy do druhé půle prostřídáme všech 5 hráčů ze střídačky, vzal za své. 3 kluky jsme prostřídali, výkon šel nahoru, ale pořád jsme se utápěli v soubojích a nebyli schopni finálního řešení a brankového zakončení. Na posledních 20 minut nastoupila nejsilnější sestava a tento tah přinesl kýžené ovoce, kdy jsme po velice dobře zahraném přímém kopu Honzy Mařáka dorazili míč naším kapitánem do branky. Zvítězili jsme 3:2, ale výhra se rodila velice těžce. Příští týden nás čeká doma leader soutěže Morkovice "B" a jsem přesvědčen, že kluci se na trénincích v týdnu připraví tak, aby všechny 3 body zůstaly doma. Pokud ano, půjdeme na první místo tabulky.


Mladší přípravka 6. kolo

Ludslavice - Chvalčov/Loukov 13:9 (branky: 2x Zicháček, 3x Brázdil, Virt, Foukal. Zapletal, Ježek)


Starší žáci 6. kolo

Chvalčov - Zdounky/Zborovice 4:0 (branky: Kubaník, Nevřala Martin, Burša, Švihálek)

Komentář: Jiří Švihálek - hlavní trenér

Na domácím hřišti jsme dnes přivítali mužstvo z druhého místa tabulky. Postavení v tabulce a skutečnost, že jsme se Zdounkami tři roky nevyhráli slibovalo zajímavou podívanou a vyhecovaný zápas z obou stran. Začátek tentokrát vyšel lépe nám a po několika šancích jsme se ujali vedení 1:0, kdy Fanda Kubaník krásně dohrál přetaženou situaci a vstřelil první gól. Do druhé půle vstoupili trošku vlažně a hned po pěti minutách jsme po rohu inkasovali. Naštěstí to naše kluky probudilo a po několika minutách se opět ujali vedení. Hosté se však nevzdávali a vyrovnali z přímého kopu na 2:2. To už bylo poslední co fotbalového hosté předvedli. Naše borce však nezlomilo ani vyrovnání a zodpovědným výkonem vystřelili gól na 3:2. Hosté velmi znervozněli a začali se soustředit na debaty s rozhodčím, což nám pomohlo ke zvýšení na 4:2 z pokutového kopu. Zklamáním pro všechny bylo sprosté chování hostujících hráčů a trenérů směrem k divákům. Za kvalitní výkon a morální vyspělost patří našim borcům palec na horu.


5. 10. 2023

Starší přípravka 6. kolo

Chvalčov - Loukov 8:7p (branky: 3x Trčka, 2x Matejovič, Staněk, Skibinský)

Komentář: Antonín Vaculík - hráč

Zápas byl velmi vyrovnaný. První poločas jsme prohrávali 4:1. Pak v druhém poločase to bylo taktéž vyrovnaný, ale skončilo to remízou 7:7. A byl na čase penaltový rozstřel ... tak první kopal Loukov a nedal gól, a kopal Chvalčov ... a dál gól ... Loukov zase nedal . A je napjatá atmosféra a Chvalčov kope a dává gól vyhráváme penaltový rozstřel!!! Prvni penalta Vaculík a druhá Matejovič.


1. 10. 2023

Muži 9. kolo

Chvalčov - Bystřice pod Hostýnem "B" 3:3 (branky: 2x Franěk, Luna Serrano)

Komentář: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní domácí zápas bylo derby s Bystřicí. A musím říct že to bylo velice kvalitní utkání,  které přineslo spoustu krásných akcí a šest branek. Zápas se hrál ve skvělé atmosféře, kdy každé mužstvo mělo svoje bubeníky za brankami a fandili celý zápas. My jsme měli po minulých dvou zápasech, které se nám moc herně nepovedly, co napravovat. A musím říct, že dnes kluci úplně změnili přístup a bylo to znát. Soupeř byl velice kvalitní a ze začátku držel více míč a hned z první šance nám vstřelil gól, když si na centr naběhl hostující útočník a hlavou zakončil. To nebyl dobrý začátek. Naštěstí hned po rozehrávce jsme vyrovnali když José obešel v pokutovém území obránce a prudkou střelou nedal brankáři šanci. V 17. min. šli hosté opět do vedení,  když si střelec prvního gólu naběhl mezi naše obránce a střelou k tyči nedal Dominikovi šanci. Ale naštěstí máme Michala Fraňka, který hned vzápětí střelou pod břevno stihl vyrovnat. A to za chvíli měl další tutovku, kterou mu hostující brankář zlikvidoval. Tak skončil první poločas - 2:2. Druhá půle začala jako ta první. Hosté měli více míč na kopačkách  a podnikali nebezpečné akce. Ale všechny pokryl náš brankář Dominik Janek. Až přišla 51. min. a hostující útočník prostřelil vše co mu stálo v cestě a dal svůj třetí gól v zápase. My jsme se snažili vyrovnat a to se nám povedlo v 76. min., když Michal Franěk střelou k tyči nedal brankáři šanci. Potom jsme měli ještě další šance,  ale bohužel jsme je nevyužili. Nicméně také hosté měli náznaky šancí a tak si myslím že remíza je spravedlivá a odpovídá dění na hřišti. Musím poděkovat všem hráčům za přístup a hlavně klukům z dorostu, kteří už měli jeden zápas v nohách a přesto přijeli a hodně nám pomohli.


Dorost 5. kolo

Chvalčov/Prusinovice - Žeranovice 3:1 (branky: 2x Krejčí, Otáhal)

Komentář: Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva

Dnešní komentář si zaslouží opravdu pochvalu a hluboké uznání za to, co kluci v dnešním zápase proti prvnímu a doposud neporaženému celku Žeranovic předvedli. Vyspělý taktický výkon, skvělá obranná hra, gólová efektivita, výborná fyzická kondice, intenzita v soubojích, vynikající Pepa Hausknecht v brance, skvělý týmový výkon, individuální dovednosti a schopnost všech kluků vydat se ze všech sil a odmakat na dřeň celých 90 minut - to byly hlavní atributy, které nás po celý zápas zdobily a díky nim jsme zvítězili 3:1. V prvním poločase držely Žeranovice po většinu času míč na svých kopačkách, vytvořili si střelecké příležitosti a při jedné z nich jsme měli i štěstí, když hosté netrefili prázdnou branku. My jsme velice dobře bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich prošel (ani nevím jak) Honza Krejčí přes 4 bránící hráče soupeře jako nůž máslem a nekompromisně prostřelili gólmana - 1:0. O 10 minut později skvěle napadal náš kapitán Štěpán Navrátil hostující obranu a z jeho presingu vytěžil Tomáš Otáhal možnost zakončení z hranice šestnáctky - krásná střela zapadla přesně do horní šibenice, otřela se o tyč a zapadla za gólmana  2:0. Po přestávce jsme mysleli, že na to Žeranovice vlítnou, ale opak byl pravdou. Postupně jsme vyrovnali hru, začali soupeře přehrávat ve středu pole i ve fyzických soubojích a nezadržitelně směřovali za vítězstvím. Po krásném průniku Vency Pumprly přes víc jak polovinu hřiště těžil z jeho přihrávky dnes podruhé Honza Krejčí a do prázdné branky zvyšoval na 3:0. Poté jsme drobným zaváháním v obraně dovolili soupeři snížit na 3:1, ale to bylo vše. Zkušeně jsme pohlídali závěrečných 10 minut zápasu a mohli jsme se radovat ze sladkého vítězství, které jsme oslavili přímo na hřišti s diváky. Ti přišli v hojném počtu, po celý zápas nás povzbuzovali a vytvořili moc pěknou atmosféru. ¨Děkujeme. Příští týden zajíždíme na hřiště Těšnovic, tak věřím, že si dobrou formu a pozitivní naladění mysli přeneseme i tam.


Starší žáci 5. kolo

Chvalčov - Tlumačov/Záhlinice 12:0 (branky: 4x Burša, 3x Tomáš Nevřala, 2x Běhal, 2x Kubaník, Tellinger)

Komentář: Martin Kratochvíl - trenér

Po dvou venkovních zápasech jsme hráli doma s nám neznámým soupeřem z Tlumačova. Zápas byl jednoznačný v náš prospěch. Kromě obvyklých střelců se prosadili i Fanda Kubaník a David Tellinger. Konečný výsledek 12:0. Následující dva domácí zápasy nás čekají těžcí soupeři. Snad klukům forma vydrží a znovu potěší hrou i výsledkem své početné příznivce.


Mladší žáci 5. kolo

Žeranovice - Chvalčov 1:2 (branky: Žůrek, Novák)

Komentář: Robert Koval - hlavní trenér

V 5. kole jsme nastoupili na hřišti Žeranovic. První půle byla vyrovnaná, přesto jsme šli do šaten za stavu 1:0. Během druhé půle jsme dvěma rychlými brejky otočili zápas. Nutno říci, že soupeř byl lepší na míči, ale naším důrazem a bojovností jsme urvali cenné 3 body.


Starší přípravka 5. kolo

Chvalčov - Slavkov pod Hostýnem 24:6 (branky: 3x Tichý, Švihálek, Staněk, 5x Pilař, 6x Trčka, 8x Matejovič)

Komentář: Kamil Vaculík - hlavní trenér

Celý zápas byl v naší moci. Kluci předváděli krásnou kombinační hru a dobře zakončovali.


30. 9. 2023

Mladší přípravka 5. kolo

Chvalčov - Hulín 11:10 (branky: 5x Babič, 5x Zicháček, Macháček)

Komentář: Marie Ptáková - hlavní trenér

Dnešní zápas s Hulínem začal za nepříznivého počasí. Děkujeme, že i přes tuto překážku se sešlo dostatek hráčů a mohli jsme sehrát utkání. Soupeř nebyl nijak jednoduchý a museli jsme bojovat doslova do poslední vteřiny. Máme prostor pro zlepšení s nahrávkami a vedení míče. Budeme se na trénincích věnovat i vzájemně spolupráci.


28. 9. 2023

Starší žáci 11. kolo (vložené)

Rymice - Kostelec u Holešova/Chvalčov 0:6 (branky 2x Burša, Běhal, Nevřala M., Mičůnek, 1x vlastní)

Komentář: Martin Kratochvíl - trenér

Na státní svátek jsme vyjeli do Rymic, kde kluky čekal spojený tým Rymic/Kostelce u Holešova. Začátek utkání se podařil a po centru z pravé strany si domácí brankář srazli míč do branky. Ve 13.minutě se střelou z dálky prosadil Martin Nevřala. Kluci ovládali hřiště a měli hodně šancí na další vstřelené branky, ale koncovka se nedařila. Za zmínku stojí dalekonosná střela Vojty Kurfüsta pod břevno, kterou ale brankář vyrazil. Po jednom z mála protiútoků soupeře došlo ke střetu našeho brankáře a domácího útočníka. Rozhodčí napřed ukázal pouze trestný kop, ale po upozornění domácích, že k faulu došlo za kloboučkem, který označuje velké vápno, nakonec odpískal penaltu. Brankář Blažek si počkal a penaltu chytil. Poločas 2:0 pro naše borce. Ve druhém poločase soupeř zvýšil důraz, ale to kluky nezaskočilo a přidali další branky. David Běhal se prosazoval svou rychlostí a vstřelil uklidňující 3. gól ze začátku druhého poločasu. Dvě branky vstřelil po svých typických průnicích Filip Burša. A první branku za starší žáky dal Robin Mičůnek. Spolehlivý výkon celého mužstva zajistil další 3 body do tabulky, kterou tým zatím vede.


Muži 1. kolo (dohrávka)

Chvalčov - Rusava 1:5 (branka: Trnčák)

Komentář: Zdeněk Troje - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní domaci utkání se nám hodně nepovedlo. Skóre na konci utkání vypovídá za vše. 1:5 je prostě hrůza. Myslím si, že jsme měli míč víc na svých kopačkách, ale soupeř nám ukázal lekci z produktivity. Uhlídat dva hráče,  kteří patřili mezi nejlepší na hřišti, byl pro nás obrovský problém. Tři góly jsme soupeři darovali sami svým nedůrazem a dáváním si přednosti. Viz třetí gól, kdy tři naší hráči nebyli schopni odkopnou balón do bezpečí, a tak si ho vzal hostující hráč a dal gól. No prostě to dneska byla tragédie. Myslel jsem že výkon z minulého zápasu už nejde překonat, ale mýlil jsem se. Nezbývá než se připravit na další domácí zápas a už nechat všechny body doma. 


25. 9. 2023

Mladší žáci 4. kolo

Chvalčov - Prusinovice/Rusava 2:5 (branky: Dobranský, Holec)

Komentář k zápasu: Robert Koval - hlavní trenér

V pondělí 25.9. jsme odehráli zápas 4. kola, tradiční souboj mezi týmy, které stabilně bojují o čelo tabulky. První poločas nám vůbec nevyšel a byl to zatím náš nejhůře odehraný poločas. Poločasový výsledek - 0:5. Po přestávce jsme zvedli hlavy a zlepšili důraz, jen ta kombinace nám moc nešla a zakončení nás také zradilo. Soupeře jsme už do šancí moc nepustili a když ano, tak nás podržel brankář. Druhá půle byla vyrovnanější, ale podařilo se nám jen snížit na konečných 2:5. Opět děkuji divákům za účast a zároveň se omlouvám za někdy až příliš hlasité projevy emocí.


24. 9. 2023

Muži 8. kolo

Prusinovice - Chvalčov 3:1 (branka: Franěk)

Komentář k zápasu: Zdeněk Trojek - hlavní trenér

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní utkání v Prusinovicích se nám moc nepovedlo. První poločas vypadal jako by jsme vyměnili všechny hráče co hráli minulé kolo. Po chybě u šestnáctky domácích přišel rychlý protiútok kdy domácí hráč poslal centr do vápna a domácí vedli 1:0. My jsme měli taky nadějné momenty ale domácí brankář byl vždy na svém místě. Tak skončil první poločas. Na začátku druhého se nám podařilo vyrovnat. Po rohu Romana Zmeškala si počkal Michal Franěk na zadní tyči a nohou nedal brankáři žádnou šanci na zákrok. Po této brance se hra vyrovnala a obě mužstva měla šance strhnout vedení na svou stranu. Domácí o trošku víc protože hráli ve dvanácti. Do očí bijící výkon pana rozhodčího se nedá jinak popsat. Nechci být sprostý. Utkání rozhodla situace když opět výborný rozhodčí nařídil trestný kop, na který vyběhl nás brankář Timmy a chtěl míč boxovat, ale bylo tam spousta hráčů, míč dobře netrefil a ten jenom spadl před domácího hráče a ten se nemýlil - 2:1. A pan rozhodčí úřadoval dál. To nebyl fotbal ale basketbal a ten je ještě duraznější než co povoloval pán v černém. Potom ještě proti nám písknul penaltu - 3:1. A když šel Michal Franěk sám na branku a brankář mu skočil pod nohy podrážkami napřed, tak rozhodčí k údivu všech mlčel. Zápas se dohrával v emocích a každé naše slovo trestal žlutou kartou. Teď se už musíme připravit na čtvrteční dohrávku s Rusavou a na tento zápas zapomenout.


Starší přípravka 4. kolo

Prusinovice - Chvalčov 7:12 (branky: 4x Trčka, 3x Matejovič, Švihálek, Oprštěný, Vaculík, Pilař, Staněk)

Komentář k zápasu: Antonín Vaculík - hráč

Zápas byl velmi vyrovnaný a Prusinovice byly dobr . A my dáváme první dva góly. A Prusinovice dávají další gól, je to vyrovnané, ale přestřileli jsme je. Poločas 3:8 pro Chvalčov. No Prusinovice nahrávají míč našemu a vymstí se jim to tak že jim dáváme gól. Chvalčov vyhrává 7:12 jde se do šaten a řvou se prašivky a tím končí okometování zápasu.


Mladší přípravka 4. kolo:

Slavkov pod Hostýnem - Chvalčov/Loukov 6:11 (branky: 6x Zapletal, 3x Zicháček, 2x Brázdil)

Komentář k zápasu: Tomáš Mičůnek - trenér

Za sobotní zápas proti Slavkovu musím pochválit především všechny hráče i rodiče. Sešli jsme se (až na jednoho hráče) v plném počtu a zápas sužovaný chladným počasím a větrem probíhal podle našich předpokladů. Slavkov měl na střídání menší počet hráčů, kdežto my jsme točili 4 čtyřky, takže si zahráli všichni bez ohledu na zkušenosti a věk, což se snažíme dodržel v každém zápase. Díky šíři kádru jsme měli fyzickou převahu a zaslouženě vyhráli 11:6. Nicméně nemůžu jen chválit. Na některých hráčích mě mrzí, že hrají sami na sebe a nenahrávají, ztratí míč a z protiútoku padne gól. Na druhou stranu musím vyzdvihnout nové hráče, které to neskutečně baví a každým trénink nebo zápasem jde vidět velké zlepšení i díky podpoře rodičů, kteří je doprovází. Jinak hráči jdou do zápasu vždy naplno a bojují až do konce. Budeme se snažit eliminovat zbytečné sólování, a naopak zlepšovat nahrávky a narážečky, které už byly pomalu vidět i v sobotním zápase. Na takové akce, po kterých padají góly se dívá hned lépe a je vidět, že celý kolektiv z takového gólu má radost. I když jsme měli převahu, tak jsme obdrželi několik zbytečných branek. I na tom budeme dále pracovat. Za mě jinak povedený zápas. Hrálo se a bojovalo až do konce. Poděkování patří ještě jednou všem včetně nebojácné Martičky Ptákové, která bojovala ze všech sil a ubránila několik protiútoků.


21. 9. 2023

Starší žáci 4. kolo:

Prusinovice - Chvalčov 0:7 (branky: 3x Burša, 2x Švihálek, Běhal, Nevřala T.)

Ve čtvrteční podvečer jsme jeli po delší zápasové přestávce na Rusavu, kde byl soupeřem tým Prusinovic. První pohled na hřiště nás pobavil. Byla posečená pouze polovina hrací plochy jak na zápas mladších žáků. Naše zahajovací strana byla ta částečně neposečená. Kluci od začátku na soupeře naběhli a přes půlku ho moc nepouštěli. V 8 minutě skóroval David Běhal. Ve 20.minutě tým uklidnil stoper Tom Nevřala, který svůj výlet dopředu nekompromisně zakončil. Poločas pro nás 2:0. Druhý poločas byl ještě jednoznačnější a na konci na tabuli svítil výsledek 0:7. Od vyšší porážky zachránil soupeře výborný brankář. Kluci si dobře poradili s nekvalitním povrchem hřiště a často předváděli výborné individuální akce. Problémem bylo vyhnutí se ofsajdům. Těch bylo na naší straně moc. Všichni hráči, včetně střídajících odehráli dobrý zápas.

Martin Kratochvíl - trenér


17. 9. 2023

Muži 7. kolo

Chvalčov - Rajnochovice 3:0 (branky: Jakoubek, Navrátil, Franěk)

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní domácí utkání s týmem Rajnochovic se mi bude hodnotit dobře. Soupeř přijel oslaben o několik opor a také bez brankáře, který dorazil až v průběhu prvního poločasu a tak musel do brány hráč. Toho jsme využili hned v první minutě,  kdy nás po centru Jakuba Ordáňe poslal do vedení Mirek Jakoubek střelou na zadní tyč. I dál jsme měli herní převahu a snažili se navýšit naše vedení. To se povedlo až v 31. minutě,  kdy si na rohový kop krásně naskočil Štěpán Navrátil a poslal nás hlavou do dvougólového vedení. Po této brance přijel soupeři brankář a už mohli hrát v jedenácti. Navýšit vedení jsme mohli v poslední minutě prvního poločasu,  kdy se Michal Franěk vyhnul ofsidové pasti a šel sám na branku, ale váhavým zakončením se připravil o možnost dát gól. Poločas 2:0. Druhá půle byla stejná jako první. Míč jsme měli pořád pod svojí kontrolou a nepouštěli soupeře za půlku. V 63. minutě se dočkal i Michal Franěk,  když poslal míč vedle bezmocného brankáře po krásné průnikové přihrávce. Stav 3:0 umožnil hromadné střídání, aby si zahráli všichni. První a jedinou střelu v zápase jsme soupeři dovolili až v 80. minutě a tu v pohodě chytil náš brankář. Musím říct,  že všichni hráči podali dobrý výkon. Utkání nám ale také ukázalo na čem je potřeba pracovat . 

 Zdeněk Trojek - trenér


Mladší žáci 3. kolo

Hulín - Chvalčov 2:1 (branka: Blažek), kontumačně 0:3

Ve třetím zápase sezóny jsme zavítali na hřiště Hulína. Po ospalém začátku a naší nedůrazné hře jsme v 10. minutě po závaru v našem pokutovém území inkasovali první gól. Poté se naše hra zlepšila v důrazu v osobních soubojích i kombinačně. V 17. minutě po akci na pravé straně a průniku do pokutového území došlo k faulu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Adam Blažek. Do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhá půle byla vyrovnaná se spoustou šancí na obou stranách, na té naší podržel opět skvělý Adam Blažek. I přesto ve 45. minutě inkasoval druhý gól. V závěrečných minutách nám chybělo i trochu štěstí kdy jsme několikrát ohrozili branku soupeře a nastřelili tyčku nádhernou střelou Maxe Nováka z dálky. Musím říct, že zápas byl vyrovnaný, jen soupeř byl malinko fotbalovejší. Děkujeme klukům za bojovný výkon a všem příznivcům Chvalčova co dorazili za podporu.

Při revizi výsledků odhalil OFS Kroměříž, že Hulín měl na soupisce uvedeného hráče ročníku 2010 (starší žák) a tudíž zápas kontumoval ve prospěch Chvalčova 0:3.

Trenéři Koval a Novák


16. 9. 2023

Dorostenci 3. kolo

Koryčany - Chvalčov/Prusinovice 2:8 (branky: 2x Krejčí, 2x Pumprla V., 2x Navrátil, Otáhal, Zajíček)

Kromě prvních pěti minut, kdy jsme se rozkoukávali a nedokázali podržet míč na našich kopačkách, jsme zápas zcela ovládli a zaslouženě zvítězili o 6 branek. Ve 3. minutě jsme zbytečně nechali utéct hostujícího hráče a zastavili ho až ve vápně za cenu faulu. Domácí se z nařízené penalty nemýlili. Kolem nařízené penalty bylo hodně emocí, ale kluci dokázali vložit veškerou energii a zdravé "naštvání" do následné rozehrávky a důrazem v pokutovém území okamžitě vyrovnali. Penalta nás nakopla správným směrem a přesně to jsou důležité momenty zápasů, které nás mentálně posouvají dále. Od té doby to byl zase náš týmový výkon a kombinační fotbal, který se zastavil až na konci utkání. Výbornou hrou jsme se dostávali do mnoha šancí, ale v prvních 30 minutách jsme naše úsilí nedokázali přetavit v góly. To se povedlo až ve 35. minutě, kdy jsme zvýšili na 2:1 a pak během pěti minut přidali další 2 góly a odcházeli jsme do šaten z poklidným náskokem. Ve druhé půli jsme pokračovali v kombinační hře a drželi soupeře na jeho půlce a postupně navyšovali skóre. Šanci dostalo všech 5 střídajících hráčů. Dovolím tvrdit, že jsme našim výkonem výborně navázali na předchozí zápas se Skašticema a odvážíme si zasloužené vítězství a vezeme se na pozitivní vlně. Doufám, že nám to vydrží i příští týden, kdy hrajeme derby v Bystřici pod Hostýnem.

Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva


Mladší přípravka 3. kolo:

Chvalčov/Loukov - Prusinovice/Rusava 18:7 (branky: 7x Babič, 3x Brázdil, 3x Zicháček A., Macháček, Ptáková, Mičůnek, Zapletal, Zicháček E.)

Mladší přípravka se sešla v hojném počtu. Díky tomu jsme měli hodně sil a pravidelné střídání nás dostalo na konečný výsledek 18:7. Pomalu se s novým týmem sehráváme. V prvním poločase nebyl výsledek tak jednoznačný. Brankář zachytal a následně jsme se mohli radovat z vítězství.

Marie Ptáková - hlavní trenér


10. 9. 2023

Muži 6. kolo

Kostelec u Holešova - Chvalčov 1:1 (branka: Navrátil)

Komentář k zápasu:

Zdravím příznivce Chvalčova. K dnešnímu utkání jsme zavítali na hřiště Kostelece u Holešova. S tímto soupeřem se nám moc nedaří. A to se také potvrdilo. Zápas začal v poklidném tempu bez větších šancí. Až při špatném odkopu Jakuba Ordáňe se míč dostal před šestnáctku, kde si domácí hráč úplně sám míč v klidu prvním dotykem zpracoval a druhým vystřelil tak nebezpečně,  že míč se od břevna odrazil do sítě. Náš brankář Dominik Janek bohužel neměl šanci gólu zabránit. Hra plynula a my jsme neměli žádnou větší šanci na vstřelení branky. Až po faulu u postranní čáry všichni čekali zdlouhavé rozehraní ale míč si rychle vzal náš oblíbenec José Luna a poslal centr do šestnáctky,  kde podstoupil důrazný souboj s brankářem Štěpán Navrátil a srovnal stav na 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Hráčům jsem o poločase vytknul nějaké věci a myslel jsem, že si je vezmou k srdci, ale jak se později ukázalo tak moje výtky nepadly na úrodnou půdu. Těsně před druhou půli jsem ještě připomínal, ať chytneme začátek a nejsme myšlenkami v kabinách,  ale měl jsem pocit že jsme tam zůstali celý druhý poločas. Domácí roztočili kolotoč a my jsme se jenom vezli. Nechávali jsme jim prostor aby mohli strhnou vedení na svoji stranu. Tolik šancí domácích jsem už dlouho neviděl. Díky bravůrním zákrokům našeho brankáře byl stav stále 1:1. A to ještě domaci kopali penaltu, kterou také v klidu zlikvidoval. Při jednom nákopu do vápna si šel pro míč a domácí hráč ho dost tvrdě atakovat a museli jsme střídat. Tento zákrok od rozhodčího nebyl vůbec posouzen jako faul. I druhý brankář Timmy nás držel nad vodou. Nakonec rozhodčí bouchl po hlavním vypínači a kolotoč se zastavil a tím i naše jízda. Myslím že klukům se točí hlava ještě teď. Takový výkon už nemůžeme předvádět. Jsme rádi za bod. Jak se říká. Zlatý bod. 

Zdeněk Trojek - hlavní trenér


Starší přípravka 2. kolo:

Rymice - Chvalčov 2:9 (branky: 3x Pták, 2x Trčka, 2x Pilař, Vaculík, Švihálek)

Komentář k zápasu + foto

Zápas byl velmi vyrovnaný a každý vždycky útočil. A padl první gól pak druhý. Potom jsme šli do šaten. A bylo to tam, obrana byla pryč a dali nám gól a když to bylo 9:1 dali nám další gól. Potom bylo hodně šancí ale nic, pískl se konec a řvaly se prašivky.

Antonín Vaculík - hráč


9. 9. 2023

Dorostenci 2. kolo:

Chvalčov - Skaštice 11:0 (branky: 3x Navrátil, 2x Krejčí, 2x Pumprla J., Pumprla V., Tomančík Mařák, Otáhal)

Komentář k zápasu:

Tentokráte budu stručnější než minule. Jednoznačný výsledek hovoří za vše. Po celý zápas jsme měli územní převahu a hrálo se převážně na soupeřově půli s míčem na našich kopačkách. Zejména v prvním poločase jsme soupeře kombinační hrou jednoznačně přehráli a co mě nejvíce potěšilo, maximálně jsme zužitkovali výborně zahrané rohové kopy Honzy Krejčího v podobě skvělých hlavičkových zakončení našeho kapitána a dalších hráčů. Do druhé půle jsme prostřídali a příležitost dostali mladší kluci, kteří se chvíli sehrávali, ale pak si taktéž vytvořili velké množství šancí, bohužel ne všechny řešili ideálně a s chladnou hlavou. Tady máme ještě na čem pracovat. Děkuji klukům za výborný výkon, který musel fanoušky potěšit a kluky namotivovat do dalších utkání.

Lukáš Kaluža - vedoucí družstva


Mladší žáci 2. kolo:

Chvalčov - Skaštice 5:2 (branky: 2x Novák, Žůrek, Hlava, Dobranský)

Komentář k zápasu:

Ve druhém kole jsme nastoupili na domácím hřišti proti Skašticím. Hned od začátku jsme se snažili soupeře napadat a zatlačit na jeho polovinu, což vyústilo v rohový kop. V 2. min po nádhernĕ kopnutém rohu otevřel skóre svým důrazným zakončením Max Novák. Hra byla celkem vyrovnaná, i soupeř se dostával do šancí, ale v naší brance kraloval Adam Blažek. V první půli jsme ještě v 10. a 15. min zvýšili skóre na poločasových 3:0. Střelci gólů byli Jirka Žůrek a Alan Dobranský, kteří důrazem v brankovém prostoru dokázali protlačit míč do brány hostů. Gólům předcházela krásná individuální akce a střela z dálky.

V druhé půli jsme pokračovali v naší hře. V 36. min zvýšil střelou z dálky Max Novák. Hra byla opět vyrovnaná. Důrazným bránĕním jsme soupeře skoro k ničemu nepustili, a když pustili tak nás podržel gólman. V 56. min po úniku po levém křídle doslova zavěsil pod horní tyč náš nový hráč Jarda Hlava. V posledních 3 minutách jsme si vybrali slabší chvilky. Po dlouhém odkopu soupeře a nedohodě našeho obránce s brankářem se dostal ve skrumáži k míči hostující útočník. Brankář ve snaze čistě vypíchnout míč škrtnul o soupeřovy nohy a byla penalta. Tu soupeř celkem s přehledem proměnil. V poslední minutě, po příliš jednoduché ztrátĕ míče u soupeřovy brány, došlo k úniku útočníka přes celé hřiště a ten prostřelil našeho brankáře stanovil konečné skóre 5:2.

Závěrem musím říct, že naše hra se oproti úvodnímu zápasu minulý týden zlepšila, kluci více bojovali a doplňovali se.Rodičům a divákům děkujeme za podporu.

Robert Koval - hlavní trenér


Mladší přípravka 2. kolo:

Kvasice/Lubná - Chvalčov/Loukov 6:7(branky: 5x Babič, Virt, Brázdil)

Náš druhý zápas v Kvasicích byl velmi vyrovnaný. Naše děti se již sehrávají a byly vidět hezké akce. Drama bylo do poslední minuty, když jsme dali rozhodující gól na 6:7.

Marie Ptáková - hlavní trenér


6. 9. 2023

Starší žáci 10. kolo: předehrávka

Chvalčov - Lubná/Kostelany 9:1 (branky: 3x Švihálek, 3x Burša, Běhal, Nevřala M., Novák)

Komentář k zápasu:

V předehrávaném zápase jsme na domácím hřišti přivítali Lubnou/Kostelany. Celý zápas jsme se snažili být aktivní což se nám dařilo. Většinu času jsme napadáním odehráli na soupeřově polovině z čehož jsme si vytvářeli velké množství šancí. Jsem rád, že kluci byli produktivní a šance které jsme měli se zužitkovaly v krásné góly a jednoznačný výsledek.

Jiří Švihálek - hlavní trenér


3. 9. 2023

Starší žáci 1. kolo:

Chvalčov - Hulín 2:1 (branky: Švihálek, Běhal)

Komentář k zápasu:

K prvnímu utkání letošní sezóny jsme nastoupili proti Hulínu. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale i přesto jsme si vytvořili několik slibných šancí, z nichž dvě na konci poločasu znamenaly vedení 2:0. První branku vstřelil Jirka Švihálek - po odražené střele ve vápně nekompromisně zakončil na 1:0 a na 2:0 zvýšil po individuální akci David Běhal. V druhém poločase oběma mužstvům docházely síly a hra se vyrovnala. Po ojedinělé odražené střele z přímého kopu těsně před koncem hosté snížili a zdramatizovali konec utkání. V závěru se nám nakonec podařilo udržet míč na soupeřově polovině a to rozhodlo o první domácí výhře s konečným výsledkem 2:1 pro Chvalčov.

Jiří Švihálek - hlavní trenér


Mladší žáci 1. kolo:

Ludslavice - Chvalčov 1:2p (branka: Novák)

Komentář k zápasu:

V neděli 3. 9. jsme zahájili novou sezónu zápasem v Ludslavicích. Jelikož jsme s klukama neměli dost natrénovano tak to bylo vidět i na hřišti. Nesehranost nás trápila asi nejvíce. Soupeř byl lepší ale díky gólu Maxe Nováka jsme udrželi remízu a po penaltách vezeme domů nečekaně 2 body.

Starší přípravka 1. kolo:

Chvalčov - Rusava 9:5 (branky: 3x Trčka, 2x Pták, 2x Matejovič, Vaculík, Zicháček)

Komentář k zápasu:

Starší přípravka se utkala s Rusavou a porazila ji 9:5 po poločase 3:1. Kluci si vítězství museli vybojovat. Soupeř jim nenechával moc prostoru a dokonce vedl. Svou pílí a přesnějším zakončením nakonec utkání rozhodli. Poděkování patří přesnému rozhodčímu a divákům - rodičům za hlasitou podporu.

Kamil Vaculík - hlavní trenér


2. 9. 2023

Muži 5. kolo:

Chvalčov - Roštění 2:0 (branky: Franěk, Marek)

Komentář k zápasu:

Zdravím příznivce Chvalčova. K dnešnímu domácímu utkání přijeli hráči Rostění, kteří jsou momentálně na prvním místě tabulky a to si zasloužilo respekt. Ale ne strach a obavy. A podle toho jsme přistoupili k samotnému utkání. Od začátku jsme byli více na míči, ale bohužel jsme se nedostali k nějaké střele, která by prověřila kvality hostujícího brankáře. Nakonec jsme v prvním poločase netrefili ani jednou branku a do kabin se šlo za stavu 0:0. O přestávce jsem hráče nabádal ke klidu, že nějaké šance určitě přijdou. Druhý poločas už byl daleko lepší a přicházeli i šance ale stále bez gólů. Až v  76. min se po standardní situaci prosadil Michal Franěk který s přehledem zakončil a dostal nás do zaslouženého vedení. Hostům docházely síly, protože celý zápas hráli v deseti bez střídání. V 89. min se po krásné kombinaci dostal míč před branku a Jakub Marek ve skluzu pojistil naše vedení. Po 5. kole jsme v tabulce na 7. místě se zápasem k dobru a na čelo ztrácíme 3 body.

Zdeněk Trojek - hlavní trenér


Dorost 1. kolo: 

Rymice/Kostelec u Holešova - Chvalčov/Prusinovice 6:4 (branky: 2x Krejčí, Mařák, Kratochvíl)

Komentář k zápasu:
K prvnímu zápasu jsme zajížděli na hřiště do Kostelce. Sloučené družstvo Rymic a Kostelce v loňské sezóně nehrálo, takže jsme byli plni očekávání s jakým soupeřem se potkáme. Kluci vstoupili do zápasu výborně a v 6. minuté jsme se po krásné průnikové přihrávce a samostatném útoku dostali do vedení 1:0 díky Honzovi Krejčímu. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Přestali jsme hrát a běhat a tuto naši neschopnost soupeř potrestal do poločasu třemi slepenými góly a do kabin jsme šli za stavu 1:3. Za stavu 1:2 jsme měli šanci na vyrovnání, ale Honza Krejčí z hranice velkého vápna přestřelil. Náš výkon od 10. minuty prvního poločasu by se dal charakterizovat takto: špatný první dotyk s míčem, zbrklost v rozehrávce, neklid na balónu, spousty zkažených přihrávek, nedostupování hráčů, zcela vyklizený střed pole, neschopnost získat odražené balóny, špatně přebírání a dostupování hráčů, nezvládnuté standardní situace, nulová komunikace mezi hráči a prohrané osobní souboje.Do druhého poločasu jsem s trenéry apelovali na větší osobní odpovědnost, klid na míči, lepší pohyb a snahu poprat se s výsledkem a zvrátit utkání v náš prospěch. Bohužel jsme hned na začátku dostali 2 góly a stav byl nelichotivých 1:5. Teprve tento okamžik nás nakopnul (možná i proto, že soupeř se uspokojil a myslel si, že nám dá desítku) a začali jsme běhat, přihrávat si, vytvořili si tlak na míč a rychle se přesouvali do útoku. Měli jsme příležitost pokutového kopu, ale Honza Krejčí ho neprovedl podle svých představ. Posledních 15 minut jsme posílili útok a změna rozestavení přinesla své ovoce a po pěkných akcích a krásně provedeném přímém kopu Honzy Mařáka jsme snížili třemi brankami na konečných 4:6. Vedle Honzy Mařáka se gólově prosadil podruhé Honza Krejčí (ten měl dnes na noze hattrick, tak snad příště) a Matěj Kratochvíl jako obránce v nezvyklé pozici hrotového hráče zakončil přesně k tyči.Byl to první zápas a křest ohněm hlavně pro kluky ročníku 2008, kteří začínají své 4 roky v dorostu. Je nutné se sehrát, kluci se musí otrkat. Mají ale naši plnou důvěru a budou dostávat pravidelně prostor. V zápase jsme prostřídali i oba gólmany a oba potvrdili své kvality. Pokud si kluci dnešní zápas přeberou, poučí se z chyb, vezmou si pozitiva a navážou na hru z poslední čtvrtiny utkání, tak věřím, že budeme hrát pěkný fotbal, ze kterého budeme mít všichni radost a dostaví se i výsledky.Lukáš Kaluža - vedoucí mužstva
Mladší přípravka 1. kolo: 

Skaštice - Chvalčov/Loukov 8:6 (branky: 4x Babič, John, Brázdil)

Komentář k zápasu:

Naše sezóna začala zápasem se Skašticemi. Mnoho nových hráčů a celkově nový tým zabojoval a celkový výsledek 8:6 byl velmi zasloužený. Děkujeme za podporu rodičů.

Marie Ptáková - hlavní trenér


27. 8. 2023

Muži 4. kolo: Tučapy - Chvalčov 3:2 (branky: Jose Luis Luna Serrano, Jakub Ordáň)

Komentář k zápasu:

Zdravím příznivce Chvalčova. Dnešní utkání v Tučapech se nám moc nepovedlo. Sice jsme začali dobře a drželi míč na svých kopačkách, ale bez větší šance. Hra se odehrávala mezi šestnáckami a tak to běželo až do chvíle když si náš obránce Tomáš Hradil naběhl do křídla kde se zbavil obránce,  z úhlu poslal míč na bránu,  kde to tečoval domácí hráč a my šli do vedení. Potom jsme měli další šance a jen škoda že jsme nepřijali další branky. Domácí se vrátili do zápasu po rohu, který zahráli na první tyč, naši hráči vůbec nereagovali a tak domácí hlavou srovnali na 1:1. A aby toho nebylo dost, šli domácí za pět minut do vedení. Náš brankář Dominik Janek v souboji špatně boxoval balón, který propadl a domácí hráč v klidu a osamocen vstřelil druhý gól. Tak skončil první poločas. Po přestávce jsme se chtěli vrátit k naší hře a hrát víc po zemi než nakopávat míče dopředu, ale to se nám moc nedařilo. Domácí byli důrazní a každý souboj bolel. Chtěli jsme srovnat skóre,  ale po faulu u rohové praporku a nedůrazu před naší brankou se dostal domácí hráč v klidu k dorážce a zvýšil na 3:1 pro domácí. Nám se podařilo snížit skóre také po rohu, kdy domácí obrana odehrála míč jen za šestnáctku, kde byl náš Jakub Ordáň a střelou po zemi prostřelil vše co mu stálo v cestě. Stav byl 3:2 a žila naděje, že ještě vyrovnáme. Měli jsme tlak i šance,  ale domácí brankář svůj tým podržel a tak zápas skončil naší porážkou. Ke konci zápasu vznikla vyhrocená situace, kdy náš útočník šel do souboje s brankářem a ten podle mě i jiných domácích přítomných fauloval, ale bohužel rozhodčí nebyl stejného názoru. Tento moment byl docela důležitý, mohli jsme mohli kopat penaltu, ale nekopali. Myslím si, že se dnešní zápas moc rozhodčím nepovedl i když patří mezi nejlepší v soutěži. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům kteří nám přijeli fandit. Díky. 

Zdenek Trojek - hlavní trenér


20. 8. 2023

Muži 3. kolo: Chvalčov - Martinice 4:1 (branky: 2x Zmeškal, 2x Franěk)

Komentář k zápasu:

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. Dnešní zápas začal smutně. Před zápasem jsme drželi minutu ticha za tragicky zesnulého spoluhráče a hlavně skvělého kamaráda, který nás nedávno opustil. Snad i tato událost zanechala v hlavách našich hráčů nervozitu a začátek utkání se nám moc nepovedl. Po našem nedůrazu na polovině hřiště se soupeř dostal do šestnáctky a zcela volný hráč otevřel skóre zápasu. Naštěstí tato branka naše kluky probrala a začali si vytvářet také šance a standardní situace. Po jedné takové si na roh krásně naběhl Michal Franěk a srovnal stav na 1:1. A za chvíli jsme se radovali podruhé. To když obránce špatně odkopl míč který se dostal k Michalovi Fraňkovi a ten přihrávkou poslal Romana Zmeškala do souboje jenom s brankářem a ten nezklamal a potvrdil pověst kanonýra a rázem byl stav 2:1. Tak skončila první půle. Do druhé vstoupil soupeř aktivně a nebýt výborných zákroků našeho brankáře Dominika Janka tak nevím jak by se utkání vyvíjelo. Tak jako tak se soupeř tlačil za vyrovnáním a nám se otevíral prostor pro rychlé kontry. Po jenom z nich opět Michal Franěk a za chvíli ze stejné situace Roman Zmeškal navýšili stav na 4:1. Tito hráči vstřelili svou druhou branku v zápase. I potom jsme měli několik šancí navýšit skóre ale buď branková konstrukce nebo špatně řešená situace nám to nedovolila. A tak po pěti minutách nastavení v úmorněm vedru skvěle pískající rozhodčí ukončil zápas z výsledkem 4:1. Hráčům musím poděkovat jak se vyrovnali s velkým vedrem, které panovalo celý zápas a klukům kteří za nás hráli poprvé přeji ať se jim daří a jsou u nás rádi.  

Zdenek Trojek - hlavní trenér


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky