4. 9. 2024

Mladší přípravka

Chvalčov/Mrlínek - Všechovice 4:1 (Zicháček, Vaculík, Šesták, Duroň)

Komentář: Kamil Vaculík

První mistrovský zápas našich ml. žáků byl plný soubojů a boje o pozici. Kluci si hlavně zvykali na větší prostor na hřišti. Druhý poločas už soupeře spíš přetlačili než přehráli. Body se počítají, ale na hře musíme zapracovat. Přesto děkuji klukům za bojovný výkon.

1. 9. 2024

Muži

Hlinsko pod Hostýnem - Chvalčov 1:3 (Vaculík, Jakoubek, Zmeškal)

Komentář: Zdeňa Trojek

Zdravím všechny příznivce Chvalčova. K dnešnímu utkání jsme zajížděli do Hlinska pod Hostýnem. Hrálo se netradičně už ve 13.00, ale naštěstí nebylo takové vedro jako předešlé dny. Zato hřiště bylo v hrozném stavu. Vůbec se na něm  nedalo kombinovat, ale to je už v Hlinsku tradice. A nám se tam tradičně nedaří a celým zápasem se protrápíme. Dneska to nebylo jiné. Domácí hráli jednoduše a důrazně a to nám dělalo problémy. Žádný souboj jsme nevyhráli a když ano, tak tak jsme míč hned ztratili. Naštěstí toho domácí nevyužili. Bez střely na branku jsme ani nemohli pomýšlet na gól. Mega šanci jsme měli v poslední minutě prvního poločasu, když prošel míč k úplně samotnému Romanovi Zmeškalovi a ten díky špatnému terénu dal míč do tyče. To byla škoda. Mohli jsme jít do kabiny s vedením. Všechno podstatné se událo až ve druhé půlce. Hned ve 49. min jsme prohráli souboj u rohového praporku a míč se dostal na hranici pokutového území, kde byl sám domácí hráč a krásnou střelou otevřel skóre. Nám se podařilo vyrovnat v 62. min, když si po faulu postavil míč na rohu šestnáctky Kamil Vaculík a nedal brankáři šanci. A hned v 63. min chtěl Míra Jakoubek centrovat, ale místo centru skončil míč za zády domácího brankáře. Domácí potom otevřeli hru a nám se nabízely šance na brejky, ale to jak jsme je řešili bylo až k pláči. Až v 90.min šel opět sám na brankáře Jakub Marek, ale ten ho fauloval a penaltu proměnil Roman Zmeškal. Hned potom rozhodčí ukončil zápas a naše trápení. Do příštího zápasu se musíme zlepšit.

Dorost

Bezměrov "B" - Chvalčov/Prusinovice 2:6 (2x Navrátil, Adámek, Chlápek, Pumprla Jakub, Krejčí)

Komentář: Lukáš Kaluža

Dnešní hodnocení bude stručné a krátké. První poločas byl jednoznačně v naší režii, kdy jsme během prvních 15 min rozhodli o výsledku zápasu. To vše díky našemu nasazení, presingu, rychlosti a důrazu. Pochvala pro Matyho, který za stavu 1:0 chytil 100% šanci. Poločas 4:0. Do druhé půle jsme si řekli, že nepolevíme a dohrajeme zápas v klidu. Ale stal se přesný opak. Buď nám došla šťáva, nebo jsme soupeře podcenili ... nevím. Díky naším nepřenostem a nedůrazu jsme soupeři nabídli spoustu šancí z nichž se naštěstí ujaly jen dvě. Ale dokázali jsme vždy na snížení zareagovat gólem a tak si zaslouženě odvážíme 3 body.

Starší přípravka

Slavkov pod Hostýnem - Chvalčov 6:13 (5x Matejovič, 3x Babič, 3x Kozák, 2x Brázdil)

Komentář: Tomáš Mičůnek

V neděli jsme zavítali k prvnímu mistrovskému zápasu na hřiště Slavkova. I přes menší účast hráčů jsme zápas kontrolovali od první do poslední minuty. Zejména díky bojovnosti a neustálým napadáním domácích hráčů se nám podařilo zvítězit. Děkuji všem za účast a podporu rodičů a fanoušků.

31. 8. 2024

Starší žáci

Chvalčov - Zdounky/Zborovice 2:1 (2x Dostál)

Komentář: Martin Kratochvíl

Dnešním zápasem nám začala nová sezóna starších žáků. Před zápasem jsme řešili malinký problém, kdy několika borcům byly trenýrky velké i po utažení šňůrkou. Nějak nám ti noví starší žáci nenarostli 😁 Na našem hřišti jsme přivítali těžkého soupeře Zdounky/Zborovice. Začátek utkání provázela nervozita a nesehranost z obou stran. Šance byly, ale zakončení neoplývalo kvalitou. Poločas 0:0. Začátek druhého poločasu nám malinko utekl a po rychlém protiútoku jsme inkasovali jako první. Po menším přeskupení řad jsme dostali na levé záloze rychlost a tah na branku v podání Radima Dostála. Ten hru dopředu oživil a Martin Nevřala začal rozdávat parádní průnikové přihrávky. Radim se prosadil 2x. Na jeho druhou branku v 77. minutě už soupeř odpověď nenašel. Skvělý výkon podal nový kapitán Vojta Kurfürst, který uhlídal velmi urostlého útočníka soupeře a dokázal kluky podpořit i směrem dopředu. Ke konci zápasu už oběma stranám docházely síly, ale velkou bojovností kluci výhru uhájili a máme první tři body do tabulky.